Skocz do zawartości

Eksploatacja Astry J ( IV )


Gość kasztelan40

Rekomendowane odpowiedzi

Gość noise6

jesli chodzi o seryjny dźwiek to myśle że jest on dostateczny, bez rewelacji, ale jeśli nie wymaga się nie wiadomo jak głębokiego basu i wysokich tonów to będzie wystarczające do odsłuchania ulubionych piosenek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość toffik

Oki odebralem i jestem mile zadowolony..... :SMILE:

Co do silnika to tak jak w podpisie (podpis zrobilem na wyrost :hyhy: )

 

140 KM, 1.4 benzyna, 4000 km przebieg, 2010 rok, cena nie jest tajemnica 11000 funtów.

Kupiony u dealera, gwarancja 3 lata (bo na 100 000 mil juz sie nie lapie bo auto ciut starsze niz rok) albo 60000 mil w zaleznosci co pierwsze.

 

Poprzednio byl Peugeot 407 1.6 HDI 2004 110 KM ....i powiem ze jest roznica (na +), chociaz moze to emocje, bo to troche inna klasa samochodów.

Jedyne czego mi brakuje to podlokietnika dla kierowcy i lusterko wewnetrzne troche male, (ale za to lusterka zewnetrzne lepsze bo wiecej widac),

jedyne co mnie ciekawi to jakie bedzie spalanie ?, no albo bak mniejszy niz w peugeocie bo cos wskazowka mi szybko "spada", ja wiem ze benzyna to ciut wiecej pali i swoje potzrebuje..., dynamika rewelka, w srodku przyjemnie i ergonomicznie (tylko ten podlokietnik, zeby byl :gwizd: )

 

No to chyba jak na razie tyle i jak na razie jestem zachwycony, zobaczymy z czasem.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweeeel89**

Często jeżdżę merivą z tym silnikiem więc powiem na przykładzie merivy. Jeśli się jeździ dosyć spokojnie to spalanie jest ok ale jeśli masz naturę rajdowca i lubisz wyprzedzać to spalanie skacze sporo w górę :)dynamika silnika bez rewelacji ale daje radę. A więc gratuluję zakupu, wrzuć jakieś fotki w odpowiednim dziale :szczesliwy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość losiu2001

Witam

 

Jako użytkownik nowej Astry J 1.6 turbo powiem Wam że przeczytawszy cały temat chyba jestem jakimś wyjątkiem bo mój Asterix jest wolny od wad technicznych! wszystko działa poprawnie i nic nie stuka puka itp!Co do spalania to 10 litrów jazda mieszana miasto trasa!

asterix003f.jpg

 

Na Asterixie zagościły dokładki Irmscher(oprócz tyłu) i gril tej samej firmy ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweeeel89**

Wszystko ok tylko tutaj piszemy o eksploatacji swojego autka czyli jak się jeździ i w ogóle. Do pokazywania przeróbek i samochodów mamy inny dział ---> Klubowicze i ich auta, chyba że się mylę, jak tak to sorry. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość noise6

oj no trzeba wybaczyć bo się losiu troche podekscytował ;) ja gdy odebrałem swoją Astre byłem bardzo podniecony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yanekoktagon

witam serdecznie

wreszcie odebrałem swoją ASTRA 1.6 ENJOY. dobrałem dość dużo dodatków i właściwie po konfiguracji wyszła mi wersja COSMO za wyjatkiem srebrnych listewek przy ramkach okien oraz dwustrefowej klimatyzacji. okazało się że doposażając auto samodzielnie wyszło mi mniej doposażając wersję ENJOY niż biorąc COSMO pomimo że kilka elementów takich jak pakiet OPC, BLUETOOTH, komputer pokładowy, elektryczny hamulec postojowy, podwójna podłoga bagażnika, felgi 17 cali, itp zostało dodanych cena cennikowa wciąż była nieco niższa od wspomnianej wersji.

co do terminu realizacji to zostałem bardzo mile zaskoczony. Auto zostało zamówione w ASO MINIEWSKI i czekałem dokładnie 2 tygodnie do momentu gdy samochód stanął na parkingu dilera.

montaż chlapaczy, ozdobnych listew progów przód i tył zajął może dwie godziny.

po zakupie od razu zmieniłem żarówki świateł mijania na H4 BLUEVISION. nie miałem jeszcze okazji sprawdzenia jak się zachowują światła w nocy, ale w poprzednich autach byłem zadowolony z tych żarówek.

trochę mnie zaskoczył sposób wymiany ale jakoś się udało:)

jestem miło zaskoczony działaniem fabrycznego BLUETOOTH, zwłaszcza funkcji sterowanych głosem. wszystko działa bez zarzutu. pozytywnie odebrałem także pracę tylnego zawieszenia, naprawdę fajnie trzyma się nawierzchni i jest ciche. spalanie w cyklu mieszanych wychodzi jak na razie 7.5 ltr ale liczę że po okresie dotarcia powinno nieco spaść.

do zauważonych przeze mnie minusów zaliczyć należy przede wszystkim dość głośny silnik w wyższym zakresie obrotów tak od 3000. kolejnym minusem dla mnie jest brak osłony pod silnikiem. domyślam się że wersje z silnikiem DIESEL maja ją na wyposażeniu. brak również wygłuszenia klapy silnika, w salonie ten element kosztuje... blisko 800 zł. powiedziano mi jednak że w niewielkim stopniu przyczyni się on do redukcji odgłosu silnika w kabinie kierowcy.

jak na dwa tygodnie użytkowania auto bardzo mi się podoba, postaram się z biegiem czasu dzielić się swoimi wrażeniami. pozdrawiam wszystkich użytkowników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość noise6

gratuluję Ci spalania...moja jest wciąż na dotarciu ok 1500 km i spalanie wciąż na poziomie 8,5-9 litrów...a przyznam się że nie szaleję tym samochodem. Trzeba pochwalić inżynierów z opla za zrobienie tylnej belki skrętnej z drążkami watta ;) oby sie nie psuło ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweeeel89**

Gwarantuje że spalanie wzrośnie :twisted: u mnie było tak że do 2 tyś przy normalnej jeździe spalała mi tak że osiągnięcie 6 l/100km nie było problemem potem zaczęło rosnąć że ciężko było zejść poniżej 9-10 praktycznie przy takiej samej jeździe, ale teraz samochodzik trochę poszedł w ruch, dłuższe trasy i mam już prawie 15 tyś i spalanie znowu jest normalne i nawet niewiele odbiega od tego z katalogu z tym że jeżdżę raczej spokojnie bez gwałtownego przyspieszania z pedałem w podłodze obecnie na całym baku spalanie mi wyniosło 6,2 czyli moim zdaniem jak na gabaryty auta wynik do zaakceptowania.

 

PS w astrze nie siedzą przypadkiem żarówki H7? czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności