Skocz do zawartości

Błąd P1220 P0400


Gość krzymar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja Astra ostatnio niedomaga - po przekroczeniu ~1500 obr/min zapala się CheckEngine i spada moc (zaczyna też głośniej pracować).

 

Po podłączeniu do komputera, Tech2 zeznaje że aktywne są błędy P1220 i P0400. Przepływomierz wymieniony na nowy - nie ma poprawy.

 

Podejrzenie padło na pompę wtryskowa VP44 - sprawdziłem wartości kąta początku wtrysku na biegu jałowym przy różnych położeniach pedału gazu - wyniki sa następujące

 

Wartość zadana: 4.0 3.8 6.4

Wartość aktualna: 14.0 18.9 19.4

 

Czy to oznacza że pompa jest do wymiany/regeneracji/wymiany tranzystora? Czy wystarczy dolać Mixolu do baku?

Dodam że w pewnym momencie (na zakręcie) usterka na krótko znikneła, po czym znowu się pojawiła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kolego na sto procent pompa wtryskowa, ja jestem świeżo po regeneracji i też miałęm ten sam błąd p1220, za 1200 zł zrobili mi mechanike(700zł) i elektronike (500zł), więcej jak chcesz to pisz na priv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na sto procent pompa wtryskowa, ja jestem świeżo po regeneracji i też miałęm ten sam błąd p1220, za 1200 zł zrobili mi mechanike(700zł) i elektronike (500zł), więcej jak chcesz to pisz na priv

Wydaje mi się że w moim wypadku wystarczy regeneracja mechaniki - wygląda na to że nastawnik początku wtrysku zmienia swoje położenie, ale nie potrafi wrócić do pozycji startowej. Tak czy owak - muszę znaleźć jakiegoś dobrego i niedrogiego speca od pomp w okolicach Trójmiasta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tez tak myśle, bo jakbys miał elektronike walniętą to by ci gasł samochód , a jak nie gaśnie to masz mechanike , ja miałęm zatarty tłokoprzestawiacz, wykręć pompe i wyślij do regeneracji : Warszawa ulica Rogatkowa 10 , zoabcz na googlach dokładniej adres, koleś jest specem do ktorego wysyłają z całej Polski pompy itd nie daj sie naciągać na ponad 2000zł ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

nie daj sie naciągać na ponad 2000zł ...

ciekaw jestem na jakich on częściach to robi, skoro same uszczelnienia do tej pompy (chinskie) kosztują 300 zł - Ty piszesz, że robi mechanikę za 500 zł - filantrop jakiś czy co?

Poza tym po takiej rozbiórce trzeba pompę zaprogramować, a tego nie da się zrobić byle czym. Pompy źle skalibrowanej także nie da się zaprogramować. Stół diagnostyczny kosztuje ok 1 mln zł. Po ilu naprawach mu się on zwróci?:lol: A może go nie ma i robi na kolanie?:lol:

Naprawa sterownika VP44 - tego nie będę komentował bo takie akcje powinny grozić kryminałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MECHANIKA 700zł , ten koleś współpracuje z wieloma servisami i ma od gropa roboty i posiada stół ustawiający pompe... nie robi tego na ,,kolanie"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Za cenę naprawy o 40% niższej od serwisowej nie zostały Ci wymienione:

- sterownik, który starzeje się (jego czas życia to ok. 7 lat) więc jego naprawa nie rozwiązuje do końca problemów, bo dalej masz starą, wygrzaną elektronikę z naprawionym jednym elementem.

- nowe cewki elektrozaworów - przy naprawie sterownika nie były wymieniane, a w nowych jest zwiększony przekrój przewodów zasilających

- nowe oprogramowanie sterownika - po wymianie sterownika (pisałem już o tym w przyklejonym wątku) bardzo zmieniło się, na plus, uruchamianie silnika. Wydłużeniu, uległ min. czas grzania świec przez co silnik lepiej startuje.

 

Wszystko jest dla ludzi, jak mówią, ale cena nie bierze się znikąd i nie bez kozery Bosch wymienia "z urzędu" wszystkie te elementy na nowe. Po prostu poprawiają stare błędy - tak jak w samochodach po lifcie :lol:

Ja z takim naprawianym sterownikiem w VP44 bałbym się jeździć z dala od miejsca zamieszkania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Przedstawiam tylko drugą stronę medalu. Ty zacząłeś prawić mądrości cenowe :)

Masz zrobione pół pompy za pół ceny - oszczędność jak byk :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności