Skocz do zawartości

Astra J - zmiana lamp na xenony.


Gość miba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Udało mi się znaleźć fajną Asterkę IV 1.7 125KM, ale ma jedno "ale" - nie posiada fabrycznych lamp xenonowych.

 

Z racji tego, ze dużo jeżdżę, szczególnie na trasach, które w naszym pięknym kraju rzadko są dobrze oświetlone - lampy xenonowe to dla mnie wręcz konieczność :beer:

 

Znalazłem na alledrogo lampy po ok. 1300zł/sztukę, ale czy cała zabawa to będzie po prostu plug'n'play?

 

Czy też żeby te lampy podpiąć jest więcej zabawy? (AFL, samopoziomowanie, skrętne, różne tryby pracy w zależności od oświetlenia na zewnątrz?)

 

Ktoś kumaty może poradzić?

 

 

 

I druga sprawa, nie ma jeszcze lusterka samościemniającego się w środku - miałem takie w Astrze H i było rewelacyjne - czy wymiana tego elementu również jest jakaś szczególnie problematyczna?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że tylko w ASO ci odpowiedza konkretnie na to pytanie. Zrobić może i się to da tylko kwestia za ile :beer: nie wiem czy się będzie kalkulować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asterka "prawie nówka", przywieziona z przebiegiem kilkuset km :beer:

 

Zastanawiam się, bo nie wiem, czy do lamp jako takich idzie coś więcej, prócz "zasilania".

Czy są one podłączone do jakiegoś komputera, który nimi steruje, czy też wszystko co trzeba zrobić to podpiąć lampę do kostki i będzie "świecić" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy zapewne w komputerze zalogujesz... niech ktos kto ma pod reka opcoma zagladnie...

ale oprocz innych kloszy, zarnikow, przetwornikow napiecie to jeszcze musisz zamontowac czujnik polozenia (zaladowania) zdaje sie ze jest umiejscowiony na tylnej osi...

sa to lampy samopoziomujace sie - wymagane przez homologacje,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, ja ją uszkodzoną przytargałem, a jest na tyle delikatnie dłubnięta, że kosmetyka i będę miał autko na dłuuugie lata za połowę ceny salonowego :drunk:

 

Czujnik da radę założyć bez większego maglowania, muszę zweryfikować jak to jest z komputerem, oraz czy kompletna lampa z przetwornicą "podchodzi" pod instalację elektryczną do lamp normalnych, czy też coś tam trzeba jeszcze dłubać...

 

A jak było w III (H)? Ktoś zmieniał? Może się wypowiedzieć?

 

 

@kicaj:

 

klosze, żarniki i przetwornice - do kupienia w komplecie, pytanie jest - co dalej :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć...

 

Powiem Ci tak wszystko jest możliwe tylko czy to Ci się opłaci, bo żeby mnieć w Astrze J Xenony to trzeba trochę pozmieniać:

 

1. Nowe zderzaki z spryskiwaczami

2. Nowy zbiorniczek spryskiwacza z wyjściem na spryskiwacze xenonów

3. Moduł AFL

4. Lusterko wewnętrzne z czujnikiem

5. Nowa instalacja

6. Czujniki do samo poziomowania na przednim wachaczu i tylnej belce

7. Nowe lampy

 

To tak z grubsza, bo jeszcze najprawdopodobniej zmiana FZM-u (taka czarna skrzynka bezpieczników koło akumulatora)

 

No i ktoś z TECHEM lub OPCOMEM kto Ci to wszystko zaprogramuje...

 

Więc odpowiedz sobie sam czy to się opłaca...

 

Możliwe że jak masz zwykły przełącznik świateł to też go trzeba będzie wymienić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno trzeba bedzie programowac owe wyposazenie dolozone bo samo nie zadziala. AJ i insignia to juz niestety strasznie sa naspikowane elektronika. Konfiguruje sie w zasadzie wszystko co sie da. Calosc jest poporstu puszczona przez elektronike tak zaawansowana ze poprostu smialo mozna nazwac komputerem juz. Mysle ze jest to do zrobienia ale co potrzebne bedzie to nie powiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności