Skocz do zawartości

Astra J - zmiana lamp na xenony.


Gość miba

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nowe zderzaki z spryskiwaczami

2. Nowy zbiorniczek spryskiwacza z wyjściem na spryskiwacze xenonów

3. Moduł AFL

4. Lusterko wewnętrzne z czujnikiem

5. Nowa instalacja

6. Czujniki do samo poziomowania na przednim wachaczu i tylnej belce

7. Nowe lampy

 

To tak z grubsza, bo jeszcze najprawdopodobniej zmiana FZM-u (taka czarna skrzynka bezpieczników koło akumulatora)

 

No i ktoś z TECHEM lub OPCOMEM kto Ci to wszystko zaprogramuje...

 

Więc odpowiedz sobie sam czy to się opłaca...

 

Możliwe że jak masz zwykły przełącznik świateł to też go trzeba będzie wymienić

Zacząłem się nad tym już tak mocno zastanawać - czy da radę wpiąć lusterko wewnętrze samościemniające się od tak? Tzn,czy jak rozbiorę oświetlenie wnętrza (to przy przedniej szybie) to znajdę tam miejsce do wpięcia zasilania lusterka?

 

Z jakiego powodu należałoby zmienić ten cały FZM?

 

I dlaczego trzebaby zmienić przełącznik świateł? Xenony mają jakieś inne "sterowanie"?

 

Kurczę, w oplu powiedzieli, że zabawa na 15.000pln... :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to astra J nie posieda tylnej belki tylko wachacze, chyba ze sie myle

Mylisz sie Astra J posiada belkę skrętną z drążkami Watta :drunk:

 

nie jestem pewien, ale obilo mi sie o uszy ze przy innym lusterku jest inna szyba... chyba ze myle to z czujnikiem zmierzchu/deszczu

Tak masz racje są różne rodzaje szyb :) Ze zwykłym lusterkiem, lusterko + czujnik deszczu lusterko + kamera...

 

 

czy da radę wpiąć lusterko wewnętrze samościemniające się od tak? Tzn,czy jak rozbiorę oświetlenie wnętrza (to przy przedniej szybie) to znajdę tam miejsce do wpięcia zasilania lusterka?

Jak masz tylko zwykłe lusterko to przykro mi ale nie jest inna wiązka na podsufitce :x

 

 

Z jakiego powodu należałoby zmienić ten cały FZM?

Z tego powodu iż znajdują się tam przekaźniki i moduły świateł oraz bezpieczniki jeśli dobrze pamiętam w innych pozycjach.

 

I dlaczego trzebaby zmienić przełącznik świateł?

Bo jeśli masz ten najzwyklejszy czyli: światła wyłączone, pozycyjne, krótkie (3 pozycje) to musisz go zmienić na ten z pozycją auto (4 pozycyjny)

 

A co do kosztów jakie podało Ci ASO to całkiem możliwe bo jest przy tym trochę roboty + części (najdroższe w tym wszystkim)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako ciekawostkę odnośnie lusterka napiszę, że okazuje się, że do Astry IV sa trzy typy lusterek :)

 

Pierwsze, czyli zwykłe

Drugie, czyli podstawowy fotochrom

Trzecie, czyli fotochrom z kamerką (?!)

 

I to drugie jest ponoć takie samo jak w Oplu Insignia od 2010 roku, więc na upartego, jeśli elektryk wie co i jak się je, to powinien dać sobie radę z podpięciem się do wiązki przy lampkach w podsufitce.

 

Mam zamiar tę opcję sprawdzić i zweryfikować - co z tego wyjdzie - dam znać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość porschegt

Odświerzam temat. Czy ktoś próbował założyć same lampy ksenon (orginalne)co się dzieje?

Jak się zachowuje wiązka światła, wskazania komputera itp.

Prosze o konkretne odpowiedzi nie gdybanie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez porschegt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję jeździć ostatnio taką Astrą i ksenony w tym aucie wymiatają :razz:

Auto jest świeże i przez chwilę poczułem się ja w Lagunie...

Więcej tam kontrolek jak na Sojuzie ;-)

Ogarnięcie elektryki bez fabrycznej wiązki może być problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności