Skocz do zawartości

Lpg Do Silnika C20Xe


Gość tomasz87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomasz87

Witam posiadam opla calibre z silnikiem c20xe jest to wersja m 2.8 i postanowilem zamontowac instalacje gazowa. Nabylem instalacje drugiej generacji i mam pytanie czy dalo by sie zainstalowac bez miksera podlaczajac przewod z reduktora bezposrednio pod waz co wychodzi od silnika krokowego do puszki sfi zeby zasysalo gaz do kolektora ssacego. Za wszelkie informacje z gory dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz87

dzieki kolego za informacje skopie dzis dupe gosciowi co mi tak doradzal! mialbym jeszcze pytanie od miksera wychodza dwa przylaczenia jedno od przewodu zasilajacego, lecz nie wiem co przychodzi w to drugie przylaczenie.. Potrafilbys mi podpowiedziec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sympatyczny "marcin 78"... Może swoje upodobania zostawiajmy na boku?

Twój genialny post wnosi tu tyle co i nic, a poza tym powielasz stereotyp debili na temat instalacji gazowych.

Zapamiętaj: to nie są czasy poloneza, kiedy montowało się I generację, ustawiało na max oszczędnie i silnik robił kilkadziesiąt tysięcy i umierał.

DIESEL DO CIĘŻARÓWEK!

O... tak się mamy bawić? Nie masz nic do powiedzenia to nie pisz bredni, okej?

 

Co do gazowania C20XE:

Każda instalacja oprócz sekwencji zetnie osiągi silnika. Tą instalację co nabyłeś sprzedaj - II generacja jest dobra do monowtrysku i to nie najwyższych lotów, ot takie 75kM na przykład, 8 zaworowy.

Twój silnik perfekcyjnie latałby na sekwencji - da się w dobrej cenie używkę kupić. Nie masz jakiejkolwiek straty mocy,, nie jesteś w stanie odróżnić, czy jedziesz na gaziwie czy na PB. W zasadzie jak obcykasz auto to rozróżnisz - na sekwencji lepiej się zbiera z dołu.

Jesli na chama chcesz zostać przy tej instalacji, to zainwestuj 300zł w blosa. Na nim nie ma odczuwalnej straty mocy, bo to nie jest klasyczny mieszalnik - nie robi przewężenia dolotu. Łatwiej i lepiej da się wystroić gaziwo na blosie. Lepiej jeździ niż II gen. Mniej pali niż II gen. No i przede wszystkim nie odczujesz utraty mocy, a przy dobrej regulacji zyskasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz87

Wielkie dzieki kolego za informacje zaraz bede poszukiwal tego blosa na allegro poniewaz narazie na sekwencje mnie nie stac. Mam jeszcze jedno pytanie co do puszki sfi podobno mieszanka lubi sie cofac co doprowadza do jej zniszczenia czy to prawda??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin 78

Kolego sympatyczny "marcin 78"... Może swoje upodobania zostawiajmy na boku?

Twój genialny post wnosi tu tyle co i nic, a poza tym powielasz stereotyp debili na temat instalacji gazowych.

Zapamiętaj: to nie są czasy poloneza, kiedy montowało się I generację, ustawiało na max oszczędnie i silnik robił kilkadziesiąt tysięcy i umierał.

DIESEL DO CIĘŻARÓWEK!

O... tak się mamy bawić? Nie masz nic do powiedzenia to nie pisz bredni, okej?

 

Po pierwsze nie jestem twoim kolegą,po drugie takie jest moje zdanie to wszystko dziękuje za uwagę. A debilem ..... pewnie.....,minąłeś się pewnie z powołaniem,powinieneś zostać pryncypałem.I nie obrażaj ludzi :dobani:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj brachol ma c20xe z BLOS-em, i powiem Ci szczerze...

polecam BLOS-a

ktorys z kolegow napisal ze wszystko nizej niz sekwencja zetnie osiagi i to prawda, nie wliczajac BLOS-a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od miksera wychodza dwa przylaczenia jedno od przewodu zasilajacego' date=' lecz nie wiem co przychodzi w to drugie przylaczenie.[/quote']

Zdjecie?

Mozliwe, ze masz 2 wejścia gazu, jak na przykład w poldku na gaźniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz87

Witam juz zamowilem blosa i czekam az mi przyjdzie poczta.. Mam jeszcze pytanie czy montuje sie go miedzy puszka sfi a przeplywomierzem, czy filtrem powietrza a przeplywomierzem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności