Skocz do zawartości

Regeneracja parownika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jak sie objawia uszkodzony parownik i jakie moga byc przeslanki do jego regeneracji?? Bo mi astrolot czasem sie dusi tak jak by paliwa nie dostawałl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie po prostu silnik stanął.

Podjechałem do gazowni i tam pomieszali cos i powiedzieli, że parownik padł.

Wcześniejszych objawów nie zauważyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moj parownik jest firmy tomasetto nie wiem czy to dobra firma czy nie i sie zastanawiam czy moge np kupic parownik innej firmy czy poprostu tylko zregenerowac ten?? Kolejne pytanko w samochodzie uklad sterujacy gazem to bingo gdzie znajde opogramowanie do kampa no i kabel??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_zybi_, znajdziesz na elektrodzie, tylko przygotuj się na płatny sms, bo tam za darmo nie dają...

 

A tomasetto nie jest złe, u mnie daje sobie radę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przy dobrym traktowaniu parownika tzn palimy na benie nie na lpg jak jest zimno i czekamy jak sie nagrzeje autko to dopiero LPG, chyba, że ktoś ma automat ;) instalke - powinien wytrzymać ok 100 tys km

Parowniki nie padają z dnia na dzień, pierwszy objaw to większe spalanie , drugi to kiepska kultura pracy samochodu na gazie, skaczące obroty brak dynakimi, szarpanie, gaśnie na wolnych, te objawy mogą sięł ączyć lub występować pojedyńczo.

 

MAsz b dobry parownik tzn miałeś o ile jest już kaput, czy regeneracja czy nowy to prawie to samo po pregeneracji zostaje tylko stara obudowa :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Postanowiłem zająć się moim parownikiem i teraz kilka pytań

1 Czy wymiana membran to trudne zadanie, nigdy nic nie robiłem przy gazie i zastanawiam się czy robić samemu czy oddać do gazownika. Ale raczej chce robić sam

2 Gdzie kupić membrany czy na allegro czy u gazownika

3 Niektóre zestawy do regeneracji mają 2 membrany a niektóre 3 o co z tym chodzi no i który brać.

4 Czy membrany kupuje się pod konkretny model parownika czy wystarczy kupić tylko membrany wyprodukowane przez producenta reduktora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Postanowiłem zająć się moim parownikiem i teraz kilka pytań

1 Czy wymiana membran to trudne zadanie, nigdy nic nie robiłem przy gazie i zastanawiam się czy robić samemu czy oddać do gazownika. Ale raczej chce robić sam

2 Gdzie kupić membrany czy na allegro czy u gazownika

3 Niektóre zestawy do regeneracji mają 2 membrany a niektóre 3 o co z tym chodzi no i który brać.

4 Czy membrany kupuje się pod konkretny model parownika czy wystarczy kupić tylko membrany wyprodukowane przez producenta reduktora

tez mam zmiar wziasc sie za naprawe parownika, jesl iktos ma jakies rady to chetnie przeczytam.

Co do tago gdzie kupic membramy to slyszalem dobre opinie wlasnie o allegro - byle brac oryginalne membrany, a nie jakies podrobki ( maja takie czasami wlasnie u gazowników).

Z tego co juz wiem to mambrany sa pod konkretny model parownika.

 

Zybi - jesli juz jestes po naprawie moglbys podzielic sie doswiadczeniami?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Eja dodam od siebie ze czestym powodem jest to (padanie/zla praca) ze w srodku parownika zalega tzw.mazut i co jakis czas na rozgrzanym silniku wartoodkrecic srubke ktora niczego nie trzyma (dzieki ja37, za materialy o gazowni) i tam powinien wyplynac nadmiar mazutu.u mnie to az trysnelo ale efekt byl od razu . :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Kokos chodzi ci o śrubę pod parownikiem?Odkręcałem ją ale na zgaszonym silniku i wypłynął taki brązowy syf,spala mi dalej 12lpg,tym razem spróbuje na rozgrzanym może to coś da.Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności