Skocz do zawartości

Dolot Powietrza - Zdjęcia


Gość Barth

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiliśmy sintrę 2.2 16V BENZYNA z instalacją LPG.

 

Po kilku dniach strzelił gaz w rurę dolotową w taki sposób, że rura pękła. Auto zresztą jak się okazuje i tak miało zamontowaną niestandardową rurę dolotową.

Dodam, że gdy byliśmy z autem u "gaziarzy" - powiedzieli, że cała instalacja gazowa i tak do wymiany, ponieważ jest źle zamontowana.

 

 

Zakupiłem następujące części:

 

Silnik krokowy biegu jałowego, Czujnik położenia przepustnicy: - był uszkodzony

sintra_dolot_1.jpg

 

 

 

 

Do tego rurę dolotową w kształcie harmonijki na której jest skraplacz - pękła.

 

 

 

Oraz rurę dolotu - na wszelki wypadek:

 

sintra_dolot_2.jpg

 

 

(Ta po lewej tylko zakupiona)

 

 

 

 

 

I teraz mam pytanie:

 

Ta ostatnia część (rura dolotu) ma dwie dziury od spodu.

Jedna dziura ta na krawędzi idzie do Czujnika położenia przepustnicy, a druga ?? Właśnie, nie wiadomo gdzie. Druga dziura była zaślepiona gumą po zakupie i nie widzę co by do niej zamontować.

Czy tak powinno być?

 

Czy ktoś kto posiada Sintre 2.2 benzyna mógłby zrobić zdjęcia tego? Zobaczyć co tam zamontować, a może zaślepić tą dziurę??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Barth czy to chodzi o ten zaznaczony wąż ?

 

Jeśli tak to fotka wszystko wyjaśnia.

 

bild06501.jpg

 

 

 

sergeimoskva skąd masz to zdjęcie ? Czy to jakiś poradnik ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

 

Zrobiłem to zdjęcie na stronie internetowej "Opel-problemforum.de". W tym obrazie, niemiecki użytkowników wykazały, gdzie znajduje się chłodnica oleju. I rysował na kanale połączenia. Jest to sprzeczne z zasadami forum polskiego? Może ja nie rozumiem. Przepraszam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

 

Zrobiłem to zdjęcie na stronie internetowej "Opel-problemforum.de". W tym obrazie, niemiecki użytkowników wykazały, gdzie znajduje się chłodnica oleju. I rysował na kanale połączenia. Jest to sprzeczne z zasadami forum polskiego? Może ja nie rozumiem. Przepraszam.

Jest OK. Zdjęcie na pewno pomogło. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hello!

Może to zdjęcie pomoże.

 

7f40bbcd819at.jpg

Hej!

podłączam się do temtu jesli można :)

 

mianowicie przy wyjmowaniu sinika okazalo sie, ze nie mam tego elementu dolotu z rurą czarną i jakąś puszką na końcu, który występuje na tym zdj. Sergieja za opisem jako 'drugie dno wstawić tutaj' Gazownik mi to saślepił bo podobno wogóle tam nic nie było.

PYTANIE:

czy mam to pozostawić zaślepione jak jest czy lepiej zorganizować brakujący elem. układu dolotowego??

Bo teoterycznie takie powiekszenie ukł. dolotowego projekuej sie w celu poprawy elastyczności silnika.

 

Co koledzy sugerujecie?

 

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie mam pojęcia jaki to ma faktycznie wpływ na prace silnika - po prostu nigdy nie zastanawiałem się nad tym.

 

Faktycznie jest to rezonator, czy jakoś tak. Na rysunku pozycja 8.

 

dolot_powietrza.png

 

Podam jeszcze numery - czasami łatwiej będzie znaleźć.

GM 25165360

part no 8 35 305

 

Ps

Pisałeś w innym temacie o problemach z ciśnieniem. Silnik wyjmowałeś do remontu czy wymiany ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Cześć! Nie wiem,czy się nie mylę,ale wygląda to na układ odpowietrzający komorę korbową silnika . Na pewno nie powinno być zaślepione.

Odpowietrzenie jest konieczne.

A rezonator raczej zbędny.

Można go ominąć.

 

Wysyłane z mojego GT-S7560 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności