Skocz do zawartości

Dolot Powietrza - Zdjęcia


Gość Barth

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FatherTom

Przeliczyłem, że w niecały rok by mi się zwróciła (gdybym jeździł na benzynie) taka instalacja.

 

Jakie jest zużycie gazu na II generacji, a jakie na sekwencji ?

 

Tylko czy teraz mogę zmienić swoją instalację LPG ?


Z kalkulatora wychodzi, że instalacja gazowa zwykła daje większe oszczędności (mniejsze zużycie paliwa podczas uruchomienia).

 

Znowu sobie sam odpowiedziałem :rotfl: nie opłaca mi się zmieniać instalacji LPG, tym bardziej, że zamierzam za 6-7 lat zmienić auto.

 

Oczewiście zanim się wcześniej rozsypie :-D :-D :-D

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zostawiasz zbiornik, dokładasz centralkę, wtryskiwacze o reduktorze zadecyduje gazownik. Najlepiej podjedź do dobrego gaziarza, widzę że jesteś z Łodzi, Harnaś i Ola powinni ci kogoś doradzić. Ja mogę tylko polecić w Małopolsce i Ostrołęce. Najlepiej podjechać żeby zobaczył co masz i jak najtaniej i najlepiej to przerobić.


Głównie pisze się zbiornik i to co do niego przychodzi (wielozawór ) podawałeś ale przecież można coś w instalacjach LPG naprawiać, unowocześniać.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Butla jeszcze ponad 3 lata. Reduktor miałem wymieniać , ale zregenerowałem z rok temu.

Jednak pozostanę przy tym co mam.

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

:-D :-D :-D to kawał czasu więc wszystko może się wydarzyć. Ile Ci bierze gazu na tej sekwencji i po jakim czasie Ci się przełącza na gaz ? Przełączenie z benzyny na gaz u Ciebie jedt zależne od obrotów czy od temperatury silnika ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam lekkiej nogi i nie umiem oszczędnie jeździć spalanie gazu w granicach 12 l/100, Przełączenie zależne od temperatury po ok 500 - 800 metrów, w zimie ok 1000 - 1300 m.


Co jakiś czas robię setkę na samej beni ( wtryski benzynowe)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

U mnie w trasie ok.11 l w mieście ok 14 l ( jak jeżdżę tylko do pracy 10 km w jedną stronę to 15 l wychodzi) (na autostradzie 16 l ). Średnia moja ok. 13-14 l miesięcznie wychodzi, a nogę ... do 2500 i zmiana biegu. Na gaz przełącza się nieraz po 100 m. zazwyczaj po ok.500 m (w zależności od obrotów)

 

ps. zimą trzeba dodać do tych liczb 1 litr więcej

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj u mnie silnik tak lekko nie ma dłużej trzymam na niskich biegach 3500-4000, ( trzeba jakoś się rozbujać) później do 3000. na trasie to wypadkowa na 5 biegu, 120-140/h trochę 7, trochę ałgustowską, Dużo tirów i kapeluszników. A w domu mam trochę górek w którą stronę bym nie jechał. A średnia w granicach 12l / 100


Jak miałem nieustawioną centralkę to paliła średnio 14 i strasznie muliła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Czemu go tak przeciągasz do 4000 ? Ze wzdlędu na te górki ? Ja zazwyczaj do 2500-2600. Czasami jak mi CHECK się zaświeci to u mnie muszę go przeciągnąć do 4 tys. przez 1 - 2 km, ale rzadko to się zdaża nawet nie raz w miesiącu. Czasem jak wyprzedzam to też, go przeciągnę, ale staram się do 2500-2600 i zmiana, no chyba, że się zapomnę :rotfl: ale muszę Ci powiedzieć, że Moja ma dobrą moc w granicach powyżej 2100 do 2600 . Zresztą maksymalny moment obrotowy w sintrze jest przy 2600 obr/min .

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak chcę sprawnie między tirami się poruszać to coś trza robić, z 5 na 3 i takie obroty wychodzą, włączasz się do ruchu a na drodze od razu masz pod górkę. Ten silnik powyżej 2400 obr bardzo ładnie przyspiesza i pozwala nabrać prędkości.

Mi czek jakoś się nie zapalał, żarówka dobra sprawdzana przy wymianie licznika jesienią 2013.


A tak ogólnie to max obrotów nie widziałem, na czerwone pole jakoś nie dociągam.

Edytowane przez rafalgrzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności