Skocz do zawartości

Dolot Powietrza - Zdjęcia


Gość Barth

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam pojęcia jaki to ma faktycznie wpływ na prace silnika - po prostu nigdy nie zastanawiałem się nad tym.

 

Faktycznie jest to rezonator, czy jakoś tak. Na rysunku pozycja 8.

 

attachicon.gifdolot_powietrza.png

 

Podam jeszcze numery - czasami łatwiej będzie znaleźć.

GM 25165360

part no 8 35 305

 

Ps

Pisałeś w innym temacie o problemach z ciśnieniem. Silnik wyjmowałeś do remontu czy wymiany ?

 

w myśl mej logiki motoryzacyjnej to jest dodatkowa puszka układu dolotowego, żeby powiększyć objętość układu dolotu powietrza

pomiędzy filtrem a przepustnicą. Z tego co kiedyś czytywałem to stosuje się takie zabiegi dla poprawy elastyczność silnika w niższym zakresie obrotów.

Coś takiego pierwszy raz widziałem w Alfie 166 3.0 V6 24V tylko była raczej mniejsza.

 

PS.niestety wyjmowałem silnik bo kolega zadecydował, ze trzeba go remontować bo od dołu odkryliśmy, że panewka korbowa była troszeczke ukruszona przy pocznej krawędzi.

Potem zakładzie napraw silników chcieli mi szlifować wszystko ale po 'wieloaspektowym zbadaniu tematu niezdecydowałem się na to.

Ogólnie wystarczyło by wymienić tylko pompę bo była uszkodona (zdj poniżej -chociaż i to nawet nie było bezwzględnie konieczne)....

bo brak ciśnienia oleju był spowodowany zablokowanie zaworu cisnienia oleju w pompie kawałkiem drucika (ze szczotki, który został prawdopododobnie po poprzedniej naprawie).

 

PS.2. A teraz znakomity kolega wyjechał dziś do Anglii zostawiając mnie z czymś takim...:

 

PS.3. gdzie można znaleźć pomcnego w tym manuala?

post-38304-0-56086400-1385136305_thumb.jpg

post-38304-0-13123400-1385138229_thumb.jpg

Edytowane przez Pituś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

O kurde ale masz dłubania.

Załóż najlepiej nowy temat bo ten jest o dolocie powietrza.

W nowym temacie postaramy się pomóc po kolei to poskładać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nie mam pojęcia jaki to ma faktycznie wpływ na prace silnika - po prostu nigdy nie zastanawiałem się nad tym.

 

Faktycznie jest to rezonator, czy jakoś tak. Na rysunku pozycja 8.

 

attachicon.gifdolot_powietrza.png

zamontowałem silnik do komory ale i tak nie do końca rozumiem powyższy schemacik układu dolotu :-/

 

szczególnie górnej części -bo u mnie filtr umieszcza się pionowo

-czy to oznacza, ze sintra ma dwa filtry?? czy to też dotyczy wersji 3.0 V6??

 

nie widze, zeby było ujete, co się dzieje z odnogą powietrzną za na rurze za puszką filtra

 

Ponadto zaobserwowałem jeszcze, ze wlot powietrza do puszki filtra jest wyraźnie niedowymiarowany ze względu na przekroje kolejnych elem. układu dolotu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest rysunek trochę skopany.

Oczywiście jest tylko jeden filtr silnika i wkład jest pionowo.

Pierwsza rura za filtrem tzn ta odnoga jest chyba tylko rezonatorem (czy jakoś tak) który nie jest nigdzie dalej podłączony.

Drugi rezonator jest za silnikiem i kończy się czarną puszką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne jest nieco skopany ale intryguje mnie bo innego opisującego moją zagwozdkę nie ma..

 

Więc będę go ćwiczył:

1. rysunek 1 od góry po prawej stronie: (nie wiem na jakim to zarysie (jakby tam była pokrywa obudowy filtra) - jakiś stelażyk na coś / gdzie to??

2. rysunek 2 od góry po prawej stronie: (nie wiem na jakim to zarysie) -jakaś 'trąbka' ssąca?? - gdzie to / do czego?? ;->

3. rysunek 3 od góry po prawej stronie: (na zarysie lewego przedniego błotnika) -jakaś zaślepka/zasuwka nr 13. - po co / do czego ktoś ma pomysł?? ;->

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne jest nieco skopany ale intryguje mnie bo innego opisującego moją zagwozdkę nie ma..

 

Więc będę go ćwiczył:

1. rysunek 1 od góry po prawej stronie: (nie wiem na jakim to zarysie (jakby tam była pokrywa obudowy filtra) - jakiś stelażyk na coś / gdzie to??

2. rysunek 2 od góry po prawej stronie: (nie wiem na jakim to zarysie) -jakaś 'trąbka' ssąca?? - gdzie to / do czego?? ; :arrow:

3. rysunek 3 od góry po prawej stronie: (na zarysie lewego przedniego błotnika) -jakaś zaślepka/zasuwka nr 13. - po co / do czego ktoś ma pomysł?? ; :arrow:

Cześć.

 

1.To chyba uchwyt kompa (ale nie jestem pewien na 100%) albo uchwyt puszki filtra.

2. Za zderzakiem pod błotnikiem, zobaczyć można po wyjęciu lampy przedniej lewej( wlot - czerpnia powietrza)

3. To jakaś zaślepka, ale nie bardzo ją mogę umiejscowić, możliwe że też gdzieś w okolicy filtra powietrza (ja tak głęboko tej obudowy filtra nie rozkopywałem i nie rzuciła mi się w oczy), od filtra do przepustnicy nic takiego nie widziałem.

 

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności