Skocz do zawartości

Dolot Powietrza - Zdjęcia


Gość Barth

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FatherTom

Dołącze się do tematu.

 

Mianowicie wczoraj miałem wybuch pod maską i rozsadziło mi rezonator. Wcześniej (przed 20.04.14r. ) zamiast rezonatora miałem tam jakąś zaślepkę, taką jakby odpowietrznik, ale mi ją też wysadziło.

 

Co zrobić, żeby nie strzelało ?

 

Czym można zastąpić ten rezonator ? (nie kupię następnego bo ten wytrzymał mi 2 miesiące)

Może ktoś wie gdzie kupić takie zaślepki, odpowietrzniki ?

 

ps. bez rezonatora, lub zaślepienia tego otworu od dolotu powietrza, auto nie przełącza się na gaz i mam wrażenie jakby jechało na "ssaniu".

 

 

Już znalazłem , trzeba zamontować : Grzybek antywybuchowy zamiast rezonatora.

post-20693-0-58720400-1403470134_thumb.jpg

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

FatherTom to może masz jakieś problemy z instalacją LPG.


Odkąd jeżdżę sinterką nawet mi raz nic nie strzeliło.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Problemy z gazem to ja mam, od zawsze jak to z gazem.

 

 

Odkąd jeżdżę sinterką nawet mi raz nic nie strzeliło.

Pewnie masz właściwie antywybuchy zamontowane.

 

Co do tematu który rozpocząłem to mam dwa rozwiązania.

1. Zamontować grzybek antywybuchowy zamiast rezonatora : http://www.phjacus.pl/159-Grzybek-anty-wybuchowy-metal-d50-p997.html

2. Zamontować klapkę uchylaną antywybuchową przy rezonatorze : http://www.phjacus.pl/51-Klapka-uchylana-antywybuchowa-50mm-p32.html


Mam pytanie do użytkowników Sintry z LPG.

Czy posiadacie zamontowany rezonator ??? Pytam ponieważ doczytałem, że przy montażu LPG gazownicy go demontują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - mam rezonator, nie mam żadnych zabezpieczeń, instalacja LPG STAG. W audi miałem zwykłą instalacje i czasami zdarzały się strzały w t/z gaźnik ale bez problemów. U ciebie jest zwykły gaz czy sekwencyjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

To ja napiszę jakie mam elementy (z dokumentu) a wy mi powiedzcie jaki mam typ instalacji :-D

1. Reduktor

2. Zawór gazowy

3. Zbiornik

4. Wielozawór

5. Obudowa wielozaworu

6. Zawór tankowania

7. Przełącznik/Centralka

8. Układ elektroniczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Już sprawdziłem (doczytałem).

 

LPG mam II generacji (nie posiadam wtryskiwaczy gazowych, zamiast tego mam silnik krokowy na wężu między parownikiem, a rurą dolotu powietrza).

 

Dlatego pewnie mam to strzelanie.

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no to niestety musisz zamontować ten grzybek lub tą klapkę zamiast rezonatora, tylko w naszych autkach jest to trochę kłopotliwe ze względu na to że może rzucić ogniem. Do Sintry gazownicy wkładali i zalecali instalacje sekwencyjną - bynajmniej taką informację miałem od kilku gazowników. Głównie chodziło o ekonomikę i efektywne wykorzystanie paliwa gazowego. Mechanicy nawet niechętni instalacji LPG też uważają że do tych silników takie instalacje są najwłaściwsze. Ale to tylko ich zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności