Skocz do zawartości

Opel Meriva 1.7 CDTI - spalanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

no to mi troche więcej chlapie.

szczerze mówiąc to tylko raz mi się udało zejść do 5.1 l /100km bez klimy a tak pali mi dość dużo i strasznie długo się nagrzewa a temperatura dochodzi tylko do ok 85 stopni. to chyba troche mało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

U mnie temperaturka tez nie przekracza 90 stopni.

Spalanie w miescie na poziomie 7l/100km.

Raz udalo mie sie w drodze do Chorwacji, na utostradach, z klima i na Austriackiej ropie zejsc do 5,2l/100km. W Polsce w trasie minimum 6l/100km.

 

Pozdrav

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

szczerze mówiąc myślałem że będzie palił mniej :evil: teraz w mieście 7l a na trasie z klimą średnio z 5,5l/100km. ale Meriva jest ciężka bardzo i dość wysoka.. więc to takie opory że.. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Mi średnio spala ok 5.5 litra z klima i jazdą do max 130, ale bez większego obciążenia. A tak w ogóle V-max ile wynosi bo nawet nigdy do końca nie próbowałem? Bo z żywotnością tego samochodu myśle że nie jest źle jak na taką masę..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Siema All

 

Mi Meriva po wymianie nieszczesnego zaworu w pompie paliwa (Zawor Denso regulujacy cisnienie paliwa) pali w mieszanej jezdzie okolo 6,5 literka.

 

Jak jezdze po miejscie i tylko po miecie to pali dosc duzo tak ololo 8 litrow.

Wiec jak na diesla o mocy 101 KM i tej masie to wydaje sie dosc duzo. Ale te silniki tyle pala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

napisałeś "tej masie"... Meriva to wbrew pozorom bardzo ciężki samochód jak na swoje rozmiary, to ponad 1400kg. no ale spalania się nie da zmniejszyć. :-(

 

i w trasie i w mieście nie jest rewelacyjnie. osobiście spodziewałem się lepszych wyników

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, właściwie po raz pierwszy zrobiłem test "na spalanie" wyszło mi poniżej 6,5 litra na setkę i to tylko po mieście, ale naprawdę starałem sie jeździć ekonomicznie. Myślę , że to niezły wynik.

 

pozdrówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Mevek CDTI, mój pierwszy post zacznę od konkretów: rok 2004r, przebieg 117tyś(u sąsiadów za Odrą),przejechałem nią w Niemczech 550km,włączony klimatronik, radio,powoli też nie jechałem - spalanie 5,2l/100km, właściciel zatankował auto do pełna, w Polsce zatankowałem nasze paliwo w Shell-u(to tańsze 4,71zł), różnice dało się wychwycić od razu! Głośniejsza praca silnika, słabszy w zakresie 1500 - 2000 obr/min. Nie dojechałem jeszcze do końca zbiornika, dopiszę ile wyszło u nas. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Dojechałem pierwszy zbiornik w Polsce, 50/50 trasa-3miasto + klima wyszło 6,62

 

Banan29 w Niemczech miałem przyjemność jechać 170km/h - obroty 4000, zapas jeszcze był ale po co kusić los...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności