Skocz do zawartości

Opel Meriva 1.7 CDTI - spalanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafal111

Ciekawa jest wogóle rezerwa w Merivie.

Ostatnio po zapaleniu kontrolki zrobiłem jeszcze 50 km i zatankowałem do pełna i weszło 43 litry a zbiornik jest podobno 53 litry.

Więc ile mieści ta rezerwa ?

13 litrów?

Średnie spalanie mi wyszło 5,97.

W lato paliła 5,5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mam to samo w zafirze - kontrolka rezerwy sie zapala, pokazuje ze przejade jakies 70km a z komputera pokazuje mi ze od tankowania spalil 48 litrow (przy zbiorniku 58l) - co daje minimum 150km przy moim stylu jazdy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jest zasada aby w benzynie nie przekraczac 2500 a diesel 2000. Ja sie tego trzymam czyli dochodzi do 2000 i zmaina biegu. Czesami lubie sobie przycisnac to go zyluje do ok 3000 i zmiana biegu po to aby utrzymac dobre przyspieszenie tzn uzyskac mniej wiecej ok 2300-2500 orb po zmianie biegu bo przy 2300 jest najwiekszy momeny obrotowy ktory daje to wlasciwe przyspieszenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Naster, a nie przeszkadza Ci wtedy dźwięk silnika? bo właśnie w przedziale od 1500-2000 jest najgłośniej. co do obrotów to jedyna zasada żeby zimnemu nie gazować mocno a potem to najlepiej tak od 2000-3000 tys obr/min. znowu też nie można cały czas na niskich obrotach jeździć bo się silnik zamula.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

6,3l/100km co wydaje mi się że zbyt dużo

Policzyłem średnie spalanie za ostatnich 10 tys km i wyszło mi 5.9. silnik 1.7cdti paliwo leję na taniej stacji AUCHAN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,3l/100km co wydaje mi się że zbyt dużo

Policzyłem średnie spalanie za ostatnich 10 tys km i wyszło mi 5.9. silnik 1.7cdti paliwo leję na taniej stacji AUCHAN

Człowieku idź się leczyć jesli to jest duze spalanie ???

Poza tym tylko pogratulować...

żeby tankować na auchan trzeba być niespełna rozumu mając takie auto.

Chyba że zmieniasz auta co roku i nie dbasz jakim "złomem" bedzie jeździł następny właściciel http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/mg.gif

Ja np. bym tam do kosiarki nie zatankował :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knapski Derek, czego sie od razu denerwujesz? tobie tez duzo pali ta meriva... wiec wrzuc troche luzu...

http://www.spritmonitor.de/en/detail/150902.html

http://www.spritmonitor.de/en/detail/120181.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie np. denerwuje po prostu to - jeśli ktoś ma książkowe spalanie (czytaj bliskie ideału dla danego silnika) ale mimo tego narzeka zamiast się cieszyc...to jest niestety nasza mentalność. To tak jak ze szklanka do połowy pustą lecz na szczeście dla większości do połowy pełną.

Trzeba było sobie kupić tedeika i by było spalanie 4,9l :wesoly: (swoją drogą szkoda że opel nigdy nie nawiązał współpracy z vw jeśli chodzi o diesle)

...właśnie to ja mógłbym ponarzekać, że mi w mieście 8-9l łyka prawie zawsze i jestem bardzo zawiedziony tym silnikiem CDTI i nikomu już go nie polecę, nawet w prasie fachowej pomału wycofują sie z pochlebnych opinii o tym silniku. Odradzają nawet zakup auta z tym silnikiem pisząc że bezpieczniejszym wyborem jest zwykły 1.7 DTI http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/shocking.gif ???:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności