Skocz do zawartości

Opel Meriva 1.7 CDTI - spalanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim są 3 silniki 1,7. DTI 75km i CDTI o mocach 101 i 125km.

Osobiście mam ten środkowy i o ile mi wiadome, rozrząd zaleca się wymienić jakoś między 120 a 160 kkm.

Przy zakupie zalecałbym zwrócić uwagę, czy odpalając zimny silnik, zwłaszcza, zimową porą czy nie falują obroty bo to typowe przy uszkodzeniu zaworu denso przy pompie wtryskowej w tych silnikach. Nic więcej osobliwego mi nie przychodzi do głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Silnik 1.7 -spalanie podobnie do 1.3- a jazda raczej bardziej dynamiczna[bezpieczniejsza-manewry itp...]

identyczne a przy spokojnej jeździe nawet niższe niź 1,3.... Jazda 1,7 to zupełnie inna przyjemność... wrzocasz w trasie 5-tkę i nic więcej cię nie interesuje przyspiesza w każdych warunkach...

 

 

1.3-sugerowałem się mniejszym spalaniem i łańcuchem rozrządu-nie ma konieczności wymiany paska

możesz się bardzo rozczarować bo łańcuch w 1,3 nie należy do najtrwalszych...

 

Pozostaje tylko potrzeba wymiany rozrządu-ale przy mojej trasie -raz na dwa lata[wymiana co 60 tys?-tak?-koszt ok-800zł?]-trudno

w przypadku CDTI to wymiana co 150tyś km, koszt w aso ok 1400zł za całość...i masz święty spokój...

 

Jak można skorzystać z sugestii kolegów-na co zwrócić uwagę przy kupnie silnika 1.7 D?

tak jak napisał kolega niżej, czy nie gasnie i nie faluje na zimno, można zajrzeć do filtra paliwa czy nie ma opiłek.... i standardowo czy nie kopci i przyspiesza odpowiednio...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zostaje mi więc tylko szukać 3-4 letniej merivy z 1.7 CDTI-co polecacie oprócz allegro i otomoto?-

Jeszcze jedno pytanie-czy w każdej wersji jest montowany -tzw-komputer-do mierzenia spalania-i jak ma się jego pomiar z real?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów ponownie.

Nabyłem merivę 2007 1.7 cdti cosmo

Mam pytanie czy na zwykłym wyświetlaczu [bez navi]można zobaczyć spalanie?-[odblokowanie komputra]

Z tego co czytam w sieci - to tylko jest możliwe w opcji z navi.?

Leję po korek i zobaczymy czy w 6l/100 się zmieścimy.

Przejechałem ,,pare'' kilometrów szukając samochodu i potoczne opinie o sliniku 1.7 są pozytywne[w przeciwieństwie do 1.3-ponoć awaryjny i za słaby do merivy?]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam raz jeszcze.

Dziękuje kolegom za doradę z kupnem silnika 1.7 2007R- włanczam 5 i jadę bez obaw o redukcje[jak podejrzewam w 1.3d]

Po zatankowaniu do pełna i przejechaniu 923km/46.4 l on- to ok 5l/100km- tank.ORLEN.

Trasa 90% do 110 km/h-bez klimy.10% miasto.

Zobaczymy jeszcz kila tankowań czy potwierdzą spalanie.

To spalanie przy silniku 1.7 100kKM jest według mojej skromnej opini ok.

Wiadomo jazda w mieście plus klima to 6-7l.

Pozdrawiam Zenon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności