Skocz do zawartości

Kontrolka silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Włożyłem nowy zawór egr i nic nie pomogło.Kiedy go zaslepiłem kontrolka sie nie zapalała ale za to autko nie wchodzi w obroty.pewien mechanik powiedzial mi ze to w cale nie musi byc egr i ject conajmniej 5 przyczyn powodujacych zapalanie sie checka. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wampir40, w tym silniku nie zaslepia się EGR Oprócz tego zaworu masz jeszcze elektro zawory które to sterowane są własnie przez ten zawór. dwa koło zbiorniczka spryskiwacza pod nim w pobliżu akumulatora jeden nad alternatorem , odpowiadają za recyrkulację spalin podtrzymanie turbo itp. a to wszystko polączone z pompą podciśnienia tzw. waku. Musisz odczytać błędy i wymienić ten elektrozawor, ale który walnięty to nie dojdziesz - no może masz wszystkie to można podmieniać. Ale jeżeli to nie zawór to przepływka walnięta bo to takie same objawy :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten elektrozawór to może to cos koło akumulatora?takie czarne i od tego odchodzą cieniutkie wężyki np do egra?czy raczej jest on gdzies POD zbiornikiem spryskiwaczy?bo faktem jest ze jak zapalam samochód po nocy to coś tak jaby pykało w tym miejscu jak naciskam sprzęglo to prZestaje. czy to moze miec cos wspólnego z tym elektrozaworem?

 

[ Dodano: Pią Sie 10, 2007 20:39 ]

a czy mozna samemu wyczyscic przeplywomierz powietrza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten elektrozawór to może to cos koło akumulatora?takie czarne i od tego odchodzą cieniutkie wężyki

tak jest takie czarne z wężykami i nad alternatorem też ale dałem przykład z astry DTI ale widzę że już odnalazłeś , to jeszcze szukaj takich samych wężyków od pompy WAKU która to zamontowana jest na głowicy i dojdziesz po tych przewodach do pozostałych .Bo może masz po prostu zpadniety lub pekniety powodzenia :-) Przepływomierz mierzy masę powietrza i jest to w oplu najczęściej drucik jego poprostu można zmierzyć czy jest dobry ale nic w nim sie nie czyści bo byś go uszkodził Czyscic to możesz ten EGRi kolektor dolotowy. Aby zmierzyć ten przepływomierz to najlepiej podjechać do pobliskiego serwisu Bosha ,bo musiałbyś mieć miernik tu w którymś temacie było ile powinien miec . I już na koniec to pykanie to jest objaw jego dzialania ale pozostałe mogą byc popsute lub te przewody pozpadane no i wtedy nie ma mocy :( ALE się napisalem czy zrozumiale wampir40, :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie wszystko wróci ło do normy mój samochodzik chodzi jak rakieta. :) kontrolka świeciła sie tylko dlatego że był pękniety wężyk podciśnienia idący do elektrozaworu. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam , czy ktos mógłby mi podesłac link gdzie jest w oplu tigra 1416v ten zawór EGR . Pozdro

 

[ Dodano: Sro Maj 21, 2008 23:24 ]

mam tigre benzyna 1,4 98 rok produkcji i od jakiegoś czasu zapala się pomarańczowa kontrolka z rysunkiem silnika co to oznacza i czy jest to coś złego ? Jestem tigre mam od niedawna. Prosze o szypką odpowiedz..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności