Skocz do zawartości

felgi stalowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ja w swojej asterce II miałem fabryczne opony 185/65/15 i felgi stalowe lecz zmieniłem je na alu które użytkuję w lato a zimówki w tym samym rozmiarze mam na felgach stalowych. Silnik 1,4 16V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 360
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No wiec zeby nie zakladac wiele tematow

jest zima mam zimowki jest cacy jak pisal djmoth mam tak samo:D 185/65(astra II 1.6se) teraz chce kupic 195/65 tak jak poleca opel... oczywiscie mowimy o OPONACH LETNICH

 

moje pytanie brzmi jakie opony panowie polecaja do 260zł za sztuke zalezy mi na dobrym trzymaniu na suchym, mokrym i powolnym scieraniu... oczekuje propozycji kolegow:)

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/65 tak jak poleca opel...

Pomylileś rozmiar,chyba miało być 195/60.Polecam Nokian NRHi . Warunki ,które stawiasz oponom się wzajemnie wykluczają.Jak opona ma zapewnić dobrą przyczepność ,to musi się szybciej zużyć.Coś za coś.Na Nokianach robi się przyzwoity przebieg.Została stworzona w oparciu o nową mieszankę HD Termo Silica zapewniającą długą żywotność,oraz większą przyczepność na mokrych asfaltach.Dzięki mieszance opona zapewnia znakomity komfort jazdy,kierowalność i niski poziom hałasu,a o to przecież chodzi każdemu szoferowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djcma jak dorzucisz pare zl to kupisz goodyear ultragrip 7 ja kupowalem tydzien temu 275pln sztuka

wypadly jako najlepsze opony w testech adac (niezalezne)

a sa naprawde rewelacja :wesoly:

 

rozmiar 195/60/R15 88 T

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djcma jak dorzucisz pare zl to kupisz goodyear ultragrip 7 ja kupowalem tydzien temu 275pln sztuka

wypadly jako najlepsze opony w testech adac (niezalezne)

a sa naprawde rewelacja :wesoly:

 

rozmiar 195/60/R15 88 T

 

 

hmmm no wlasnie mysle na 195/60 a z pewnoscia dorzuce pare zł:D a co myslicie o oponach fuldy?

 

[ Dodano: Wto Paź 31, 2006 18:35 ]

hmmmm panowie moze podpowiecie jak juz tej scieralnosci nie mozna wykluczyc to jakie te LETNIE opony?? Continental pirelli fulda?? powiedzcie jeszcze mi 195/65 czy 195/60 czy moze 205??? Przypomne na LATO! czekam na warze opinie :D pomozcie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djcma, Wypowiedzi Davida nie bierz pod uwagę,bo on napisał o zimowce.

Continentala bym nie kupił,bo jest bardzo wrażliwy na zaniżone ciśnienie i pęka wewnątrz.

W oplach astra Fulda Linero i Pirelli mają tendencje do schodkowania wewnętrznej strony bieżnika co objawia się buczeniem przypominającym padające łożysko.

Oczywiście ci którzy mają te opony mogą się oburzyć,że to bzdura,ale ta opinia jest potwierdzona przeze mnie na podstawie przypadków,które przerabiałem w robocie, a było ich dużo.

Poza polecanym przeze mnie Nokianem NRHi lub Nre możesz też sprawić sobie Klebery, Micheliny lub nawet dość chwalone Daytony z koncernu Bridgestone.

Cen nie pamiętam,bo od tego jest komputer w robocie.

Twój rozmiar to 195/60R15 i nic poza tym,chyba że węższe i trochę wyższe 185/65R15(na zimę mogą być ).

Jest jeszcze trzecia wersja dobra na lepsze przyśpieszanie,a nawet zmniejszenie zużycia paliwa 185/60R15,ale z tego rozmiaru to tylko jest ogólnie dostępny w sprzedaży Kleber i coś tam jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie opony kupować na zime do Astry II, 75 koni ?

Czy 195/60/R15 będa dobre ?

 

 

 

---- edit ------

w tym wątku już była dyskusja o takich rozmiarach opon, ale ponieważ pierwszy raz kupuje opony zimowe chcialbym sie dowiedziec ktore beda najlepsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi, zrób (jak Ci się będzie chciało) tabelkę z rozmiarami opon do danych modeli oraz Twoje typy modeli opon, będziesz miał mniej roboty z odpisywaniem na posty. tabelkę wrzuci się na forum gdzieś w widocznym miejscu i na stronie Makiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności