Skocz do zawartości

Czyszczenie turbiny


Gość krzysztofkos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztofkos

Witam,

Czy ktoś czyścił turbine w swoim 1.9 CDTI ???

Ja przymierzam się do tego zadania.

Przebieg auta to 160tys. Wiem, że poprzedni właściciel jeździł raczej spokojnie - myślę, że zmienna geometria i kierownica się przyciera...

Teraz przy dodawaniu gazu czuć, że przy obrotach rzędu 2000-3000 rpm. turbina nie pompuje jednostajnie, są chwile - około 1 sekundy, że auto słabiej przyśpiesza - tak ze dwa trzy razy w tym przediale obrotów.

Trochę czytałem na forum VW TDI i tak często czyszczą turbo - piszą, że pomaga.

Czy napotkam jakieś większe trudności przy wyciąganiu turbo z silnika, może ktoś już wymieniał turbo i podzieli się informacjami.

 

Dodam,że próbowałem przedmuchać turbine,ale to nic nie pomogło. Dwa baki paliwa i ostra jazda w górnych wskazaniach obrotomierza oraz prędkościomierza, ale to nie pomogło.

Z góry dzięki za info co może spotkać mnie niespodziewanego przy wykręcaniu turbo z 1.9 CDTI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofkos

zanim zabierzesz sie za czyszczenie moze warto pokusic sie o sprawdzenie fejsem "live" parametrow doladowania? moze jakis czujnik szwankuje?

 

 

Mam zakupionego OP-coma więc sprawdzę ciśnienie doładowania.

Dodam, że wyczyściłem zaraz po zakupie przepustnice oraz EGR + zalecana zaślepka i czujnik ten co jest w kolektorze dolotowym.

Samego kolektora jeszcze nie czyściłem - nie był taki zły jak oglądałem podczas czyszczenia przepustnicy, ale może sie skuszę przy okazji czyszczenia turbo i tak dzień stracony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość MrMarkos

Kolego proszę napisz koniecznie czy faktycznie była to wina turbiny. Mam podobny objaw i nie mogę dojść co jest nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofkos

Witam,

Czyszczenie pomogło :jupi:

Teraz płynnie wkręca się na obroty, aż chce się wciskać pedał gazu do podłogi.:wesoly:

Samo rozkręcanie nie było takie skomplikowane, ale ja to robiłem z mechanikiem, który jeszcze tego też nie rozkręcał, ale miał większe doświadczenie ode mnie. Turbina była mocno zabrudzona sadzą, po czyszczeniu świeciła prawie jak nowa, łopatki się obracały, ale było tam sporo niepotrzebnego syfu co przeszkadzało im do prawidłowej pracy. Wszystko poskładane i jak na razie 1tys. km i jest OK. Kolektora dolotowego nie czyściliśmy, bo nie starczyło czasu, ale przy wolnym weekendzie na pewno zabiorę się za tę część.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofkos

Czyścił mechanik, papier ścierny drobny granulacja 180 i płyn do czyszczenia gaźników.

Czujnik podciśnienia też był wyczyszczony, ale wcześniej instrukcję czyszczenia znalazłem na forum Alfy.

Jak znajdę to zapodam linka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofkos

czujnik doładowania - możesz na początek wtrysnąć tam smar silikonowy, on jest tym w środku wypełniony, jak to nie pomoże to z forum Alfy znajdziesz patent jak to wyczyścić.

Czujnik na kolektorze dolotowym wystarczy wykręcić i przeczyścić go np. WD-40, ale radzę co jakiś czas wykręcić i sprawdzać stan - zajmuje to 5min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności