Skocz do zawartości

szarpie podczas jazdy - pomocy


Gość corso17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość corso17

Witam!!

Mam Astrę 2 sedan 1.4 16V silnik X14XE. Od pewnego czasu mam problem z silnikiem. Może Wy będziecie mogli mi pomóc. Gdy jadę np. na 3 i silnik trzymam na 2 do 3 tys obrotów gaz w tej samej pozycji przez jakiś czas silnik zaczyna dziwnie szarpać. Przerywać. Gdy szarpie a odejmę gazu przestaje, gdy dodam na maxa gazu przestaje i jedzie jakby nigdy nic. Brak spadku mocy. Szarpanie jest bardziej odczuwalne gdy jadę pod górę. Bardzo Proszę o jakieś wskazówki. Dzięki wielkie za Pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość MaDin astra f

Witam. Mam taki sam problem ze swoją astrą jak kolega corso17. Już wymieniałem przewody i świece. Na chwile było oki tylko zaraz po wymianie nie chciała zapalić i poszedł szary dym z rury. Problem pozostał tylko już nie ma szarego dymu (był tylko przy pierwszym rozruchu) trochę jakby śmierdzi olejem. A doszedł ostatnio błąd spalania stukowego nr błędu 18. Dzieje się tak raczej przy ciepłym silniku. Doradźcie koledzy co zrobić.

No tak jak czegoś sam nie zrobisz mieć nie będziesz.

 

Kolego corso17 sprawdź kody błędów i czy wyskoczy Ci nr 19.

A więc wyeliminowany błąd 18 pojawił się za to błąd 19. Radzę sprawdzić dokładnie wtyczkę i kabel aż do czujnika wału (kod 19 czujnik położenia i prędkości obrotowej - fałszywy sygnał). Wyczytałem, że ktoś z forum przeczyścił styki w tyczce bo były zaśniedziałe i problem z szarpaniem zniknął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi dziwnie, ale miałem ten sam problem w Astrze F, no i żaden mechanik nie wiedział, o co chodzi. Siłą rzeczy jeździłem tak do momentu, aż pewnego dnia zaczął mi piszczeć pasek przy alternatorze. Naciągnąłem pasek i ku mojemu zdziwieniu szarpanie też ustało:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaDin astra f

No to fajnie się składa bo podczas remontu silnika zauważyłem z mechanikiem że koło pasowe od czujnika wału jest na pięciu ząbkach krzywe jakby uderzenie kamieniem lub młotkiem ale nigdzie nie znalazłem jeszcze tego koła więc pojeżdżę tak na tym i zobaczę czy zniknie szarpanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności