Skocz do zawartości

Chodzi tylko na 3 cylindrach


Gość Ciutrella

Rekomendowane odpowiedzi

No ale ja nie mam sterownika gazu chyba że przełącznik gaz benzyna jest swego rodzaju sterownikiem. Na 4 cylindrze nie psiuka wg paliwa 

A nie sory znalazłem jest sterownik gazu. Znalazłem także przewody z sterownika gazu do wtrysków tylko jak utne przewodzik od gazu to i tak ten wtrysk nie będzie chodził no bo skąd będzie miał zasilanie? Czy to jest tak że ecu daje plus w odpowiednim momencie A ten drugi co idzie z sterownika gazu to masa i on zabiera mase A jak na benzynie chodzi to daje mase Jest jakaś logika w moim rozumowaniu

 

Znalazłem przwod po kolorze ten sam co był w wtrysku i jest działa psiuka też na czwartym ale pytanie co padło sterownik gazu ? Jak zrobić aby chodził na obu paliwach 

Edytowane przez Ciutrella

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cały czas ci pisałem że podejrzany jest brak styku.

Więc sprawdź wiązkę.

Jeżeli po odnalezieniu przewodu i poruszaniu nim podczas szukania problem ustąpił to chyba logiczne że gdzieś przewód nie styka.

A więc szukaj miejsca braku styku.

Czyli wtyczka od wtrysku , wpięcie LPG do tego przewodu , wtyczka w sterowniku LPG , a na końcu wtyk w sterowniku silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki problem rozwiązany. Sterownik ecu wyłączał non stop wtrysk czwarty nie wiem czy gdzieś kabel był uszkodzony czy sterownik coś się popsuł ale zmostkowałem wtrysk czwarty z wtryskiem trzeci i wszystko pięknie chodzi dzięki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ciutrella napisał:

zmostkowałem wtrysk czwarty z wtryskiem trzeci i wszystko pięknie chodzi dzięki. 

 

A wiesz że myślałem że nie wiele jest mnie w stanie zdziwić.

Ale taka bezmyślność mnie rozłożyła.

Może zapisz się do ,,Mam talent,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz .

Ty to rozumiesz że działa?

Wiesz jaka jest różnica we wtrysku między 3 a 4 cylindrem?

Wiesz jaka jest kolejność zapłonów i wtrysków do silnika.

Poczytaj trochę zanim coś spieprzysz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wpiałem się dwoma wtykami 3 wtrysk tylko wpiałem jeden przwod który gaz miał rozłaczać 4 wtrysk  A nie trzymać go non stop rozłączonego dlatego w 3 wtrysku jest ten sam przwod który idzie do sterownika gazu który prawidłowo włącza i rozłaczą i do niego się wpiąłem. Jakbym zrobił tak jak piszesz to i tak by nie chodził na 4 cylindrze bo nie było by wtrysku w fazie ssania. Nie wiem co ma przez to kolidowac 

Edytowane przez Ciutrella

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wytłumaczyłeś jaśniej.

Trzeba było tak od poczatku

 

 

Tylko jeszcze jedna rzecz.

Pytanie co masz za LPG 

Jaki emulator.

Pokazałem ci że w przykładzie są rozcięte wszystkie wtryski.

Teraz może być tak że sterownik silnika będzie ci walił błędem 4 wtrysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności