Skocz do zawartości

Brzęczenie z okolic zegarów klimy


Gość Y30DT

Rekomendowane odpowiedzi

Vectra 2.5V6 CDX z 97r.

Już myślałem,że jestem wyjatkiem i mam nie psujace się auto no bo to już 300.000 km,ale w ostatnich dniach z okolic trzech okrągłych zegarów sterujących klimatronikiem wydobywa się takie brzęczenie terkotanie.Wentylator nawiewu ma regulację.Wyglada to tak,wkładam kluczyk ,przekręcam ale nie zapalam ,terkotanie się zaczyna.Jeżeli wyłączę zapłon terkotanie zanika jest to prawdopodobnie jakiś silniczek elektryczny.Czy tam są niezależne silniczki do dmuchawy i jeszcze do czegoś,do klap to wiem ale one nie działaja cały czas a terkot jest ciagły.Jak całkowicie wyłączę nadmuchy to te brzęczenie jest nadal.Na razie nie rozbieram klimatronika bo to trochę roboty .Czekam na wasze opinie,zwłaszcza tych co to mieli i wiedzą o co chodzi.

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjecie panelu to chwila moment kolego

a nie duzo roboty

 

a co moze brzeczec ??

np

silowniki zamykania klap nawiewu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjecie panelu to chwila moment kolego

a nie duzo roboty

 

a co moze brzeczec ??

np

silowniki zamykania klap nawiewu

 

Siłowniki coś sobie tam przekręcą i stają.A to jest odgłos obracającego się wirnika silnika,może szczotki walą blaszkami po komutatorze.jak wyłączę zapłon to słychać jak kręcenie a tym samym terkot zanika.Wentylator nawiewu chodzi cicho ,normalnie To już jednak lata.Jeszcze powyciągam bezpieczniki ,może zlokalizuję w jakim to obwodzie elektrycznym.Ale znając życie to wyłączę cały klimatronik i będzie totalna cisza ale wszystkiego.Tak jak piszesz ,trza sciągnąć panel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładam kluczyk ,przekręcam ale nie zapalam ,terkotanie się zaczyna.Jeżeli wyłączę zapłon terkotanie zanika

 

Witam. Podnieś maskę i osłuchaj silniczek krokowy ( pewnie on). Dla pewności możesz wyciągnąć wtyczkę z krokowca - jeśli nie będzie dźwięku to masz winowajcę. U mnie też tak jest , a wrażenie jest jakby klimatyzcja , nawiew , klapy... Najdziwniejsze jest ,że nie wywala błędu , tylko daje większe obroty jałowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podnieś maskę i osłuchaj silniczek krokowy ( pewnie on). Dla pewności możesz wyciągnąć wtyczkę z krokowca - jeśli nie będzie dźwięku to masz winowajcę. U mnie też tak jest , a wrażenie jest jakby klimatyzcja , nawiew , klapy... Najdziwniejsze jest ,że nie wywala błędu , tylko daje większe obroty jałowe.

 

Pod maską już słuchałem ale jest cicho.Obroty jałowe mam ok.Rzęchot krokowca jest mi znany ... ale sprawdzę o czym piszesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności