Skocz do zawartości

Vectra B 2.5 v6 zgasła w trakcie jazdy


Gość MaronX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
Szukałem sporo podobnego problemu, ale nic nie znalazłem.

Wyglądało to tak: jechałem sobie spokojnie 120, nic się nie działo, żadnych hałasów itp. Nagle obrotomierz po prostu runął w dół, zaświeciło się TC a po zatrzymaniu się dopiero reszta kontrolek.
Auta oczywiście już nie da się odpalić. Z tego co ustaliłem póki co, nie zapala się w ogóle kontrolka check przy zapłonie, TC świeci cały czas. Nie da się w ogóle połączyć z ECU komputerem.
Znalazłem spalony bezpiecznik, taki duży gabarytowo, 20A, zaraz za akumulatorem obok tego okrągłego złącza. Nie wiem do czego jest ten bezpiecznik, bo tego też nie mogę znaleźć, prawdopodobnie do ecu, tylko dlaczego może go palić?
I teraz pytanie do was, czy macie jakiś pomysł gdzie ręce włożyć i od czego zacząć? Dziękuję z góry

Edytowane przez MaronX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znalazłem spalony bezpiecznik, taki duży gabarytowo, 20A, zaraz za akumulatorem obok tego okrągłego złącza.

 

No to pasowałoby założyć nowy na początek poszukiwań

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz ze zartujesz

wymien ten bezpiecznik to raz

dwa rozpiske bezpiecznikow juz nie raz wrzucalem na forum

 

http://www.vectra-unlimited.pl/jpg/porady/bezpieczniki.html

http://forum.vectra-unlimited.pl/showpost.php?p=1061563&postcount=13

sprawdz w podszybiu (tam gdzie sa mechanimy ycieraczek) podlaczenie do ECU

od tego zacznij i zdaj relacje co sie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej rozpiski, widziałem ją, ale nie widzę tam tego konkretnie bezpiecznika, u mnie obok jest bodajże 5 albo 6x 60A, dlatego napisałem, że nie mogę tego znaleźć, bezpieczniki spaliło jeszcze dwa, póki co, odpaliła ale nurtuje mnie to bardzo, co mogło spowodować spalenie się bezpiecznika w ogóle i dwóch kolejnych. Na razie jeździ, ale wolałbym nie zatrzymać się gdzieś na autostradzie i już się nie ruszyć. Wtyczki wszystkie sprawdzałem, i nic nie znalazłem, żadnej śniedzi czy luźnych złącz.

Edytowane przez MaronX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drugim linku masz rozpiske bezpiecznikow przy aku

jak pamietam w moim V6 bylo tak samo

co sie moglo stac ??

moglo nic

po prostu strzelily

a mogl byc skok napiecia

zrob pomiary ladowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie podłączyłem sobie na stałę woltomierz, napięcia 13.5 - 14,3, większego nie zauważyłem, alternator niedawno zmieniany z nowymi szczotkami bosch. Więc mówisz, że to mógł być zwykły przypadek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra ma trochę lat.Jeździ się po dziurawych drogach (nierównych) co z tym związane wstrząsy.Zły styk na bezpiecznikach.Bezpieczniki tez się starzeją razem z autem.Przejmowałbym się gdyby wywaliło zaraz albo po kilku dniach po włożeniu nowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wszystko wydaje się być ok, nic się nie dzieje, jeździ. Ale zauważyłem, że jak po odpaleniu, (zawsze czekam kilka sekund aż olejem dobrze chluśnie) ruszam z miejsca, to automat nie chce zmieniać biegu i piłuje na 1 zawsze do 2.5k rpm. Jak już raz zmieni, działa normalnie. Miał ktoś już coś takiego i czy jest się czym przejmować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaronX

Spróbuję zmiany oleju w skrzyni, bo na to nie wpadłem szczerze powiedziawszy. Ale jest coś gorszego, po tych kilku dniach spokoju, znowu spalił mi się ten bezpiecznik, tym razem na szczęście pod domem, włożyłem drugi i znowu wszystko ok.Za cholerę nie mogę tego rozgryźć i już nie wiem z której strony to ugryźć. Wszystkie kable są ok, więc czy to może być wina samego ecu? Dodam, że błędów żadnych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności