Skocz do zawartości

astra H 1.7 cdti błąd ECN050074


Gość a.daniel.82

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a.daniel.82

Tak coś takiego ale już nie pamiętam ale chyba coś koło 300 zł

Co do silnika to raczej nie ma różnicy chodzi o to samo!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nie cytuj za każdym poprzednika.

Używaj opcji "edytuj"

Edytowane przez a.daniel.82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A może podpowiesz mi gdzie dokładnie mogę tego szukać bo idę po przaewodzie od turbo i nie ma . Blisko czego w komorze silnika to sie znajduje??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podpowie gdzie szukać tego elektrozaworu bo już patrzyłem od góry i od dołu i nie mogę go znaleźć. Wiem ze ma być przykręcony do bloku gdzieś koło alternatora . Ale moje poszukiwania nie przyniosły efektów . Prosił bym o jakąś fotkę lub opis gdzie dokladnie szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a.daniel.82

Kolego wydaje mi się że ten zawór znajduje się nie koło alternatora tylko z drugiej strony tak bardziej z tyłu silnika tam gdzieś pod tymi przewodami od płynu jak dobrze pamiętam?To jeszcze raz jak stoisz przodem do silnika to po prawej stronie tak bardziej z tyłu!

Edytowane przez a.daniel.82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za podpowiedz dziś po pracy zerkne pod maskę i dam znać czy znalazłem . napewno lokalizacja dokładna tego zaworu sie to przyda innym ktorych czeka naprawa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem znlazłem jedna usterkę która mogła być przyczyną wyżej opisywanego błędu 50074 . Był dziurawy przewód podciśninia turbo , usterka dziś została usunięta i będę obserwował czy błąd jeszcze sie pojawi jeśli tak to zregeneruję zawór turbiny ten którego szukałem :). I jeśli o nim mowa to jak by ktoś nie mógł go znaleść to najlepiej od dołu, samochód wziąłem na lewarek i jak stoimy przodem do samochodu to po lewej stronie tak w głębi . Jak sie leży pod samochodem przyświecić latarką i widać go .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Sprawa wygląda następująco , przewód tak jak pisałem naprawiony ale błąd nadal występuje . Idąc dalej chyba czas na czyszczenie i smarowanie zaworu . Pewności 100% że on jest powodem błędu nie mam ale jak nie sprawdze to się nie dowiem . Zajmie to trochę czasu bo jest troche słaby dostęp do niego a trzeba odkręcić 2 śruby a potem jeszcze ściągnąć wężyki które też pewnie łatwo nie zejdą. Po remoncie zaworku zdam relacje jak to wyglądało u mnie.

 

A jeśli zawór okaże się ok to jaka może być inna przyczyna?

Edytowane przez astra.h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyjąłem zawór turbiny i wyczyściłem go i nasmarowałem , teraz będę obserwował czy błąd będzie występował ale mam nadzieję ze juz nie . Tak jak ktoś zrobił zdjęcia na forum alfy to zgadza sie budowa jedynie tam filtr mieli okrągły a ja mialem prostokątny taki szary a membrana i tłoczek identyczne:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość _Grzechu_

Witam,

 

Ja również mam ten sam problem do dzisiaj (dokładnie w tym samym silniku), poruszałem już ten temat na forum, niestety nie udało mi się tego naprawić. Moja kontrolka "check" przygasa po osiągnięciu pewnej temperatury silnika, zawsze tej samej.

Proszę o przekazanie mi pewnych wskazówek bądź rozwiązania problemu.

Pragnąłbym również poznać konkretną przczynę w Pana przypadku - będę niezmiernie wdzięczny.

 

Pozdrawiam i życzę Wszystkim

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności