Skocz do zawartości

Prędkościomierz i licznik kilometrów corsa c


Rekomendowane odpowiedzi

Gość konrad_93

Witam. Posiadam opla corsę c z roku 2003 z silnikiem benzynowym. Kupiłem go 2 dni temu i zaczęły się pierwsze problemy. Nie znalazłem w innych tematach odpowiedzi na moje pytanie więc teraz pytam. Co sprawdzić zanim pojadę do serwisu ?? jakie bezpieczniki ?? czy to jest poważna sprawa i czy będzie konieczność wymiany całych zegarów ? Prędkościomierz w ogóle nie chodzi , licznik kilometrów(ogólny) dodaje 1 km za każde przejechane około 4 km a licznik przejechanych kilometrów z puntu A do punktu B po wykasowaniu w ogóle nie chodzi . Proszę o konkretną pomoc i pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w mojej opinii prywatnej to wygląda na uszkodzony czujnik ABS lub nie łączy (najprawdopodobniej w przednim lewym kole, bo on odpowiada za sygnał o prędkości). Bezpieczniki od ABS to: 28 (25A), 32 (5A), 50 (40A).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konrad_93

Bezpieczniki są ok . Jeśli chodzi o czujnik abs to nie jest czasem tak że on jest umieszczony przy każdym kole ?

Patrzyłem cenę takich czujników i to jest tania sprawa tylko jak tam jest z dostaniem się do niego ??

Czy w domowym garażu da radę to naprawić czy zostaje serwis ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konrad_93

A jeśli chodzi o poradniki to patrzyłem ale nie pomocne niestety

 

Poszperałem trochę po różnych stronach i do wymiany jest czujnik abs w lewym przednim kole . Tylko czy ten czujnik od prędkości i licznika kilometrów to jest właśnie ten czujnik abs czy tam się znajduje jakiś inny jeszcze czujnik ? No i jak tam się do tego czujnika dostać ?? Dzięki piękne za pomoc

Edytowane przez Kacper
scalenie postów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Mała rada. Nie pisz posta pod postem. Jeśli nikt nie odpisał możesz edytować swój ostatni post i dopisać co trzeba.
  2. Koledze grzesiek1 chodziło o to, iż temat był napisany w niewłaściwym dziale (temat został już przeniesiony do właściwego).
  3. Czujnik jest przy każdym kole; od przedniego lewego idzie impuls do ECU o prędkości, nie ma dodatkowych czujników.
  4. Można w garażu i na lewarku spokojnie wymienić czujnik ABS. Trzeba tylko trochę kluczy i chęci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość konrad_93

No wszystko chodzi już ;) czujnik akurat jak doszedł pocztą to licznik i prędkościomierz zaczął chodzić- chyba nic lepiej nie pomaga niż złapanie kilku dziur z łódzkich dróg ;) ale ogólnie tak na przyszłość jakby nie chodził to przynajmniej wiem co robić.

Dzięki piękne za pomoc i pozdrawiam.

Temat do zamknięcia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności