Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

ja powiem od siebie, że od 2 tyg mam op-coma i uczę sie na nim ;]

w moim z20let łącze się ze wszystkimi modułami, i pokazuje dane z wszystkich bloków pomiarowych.

za ok 130 zł można op-com kupić z azji

roscom wersja 1.39 dużo rożni się od 1.33??

Generalnie poprawiono obsługę Insigni i starszych modeli z lat 90-tych.

Mam taki wynalazek w zakładzie, chodzi całkiem sprawnie.

Co do kruczków jakie zauważyłem - czytając Tigrę lepiej łączyć się przez Corsę :shock:

No i czytając przebiegi można się czasem zdziwić :wesoly:

 

Sczytywałem tym nawet Corsę C14NZ :wesoly: Działa, ale akurat nic ciekawego w tym serowniku nie ma ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i czytając przebiegi można się czasem zdziwić :D

Rozwiniesz tę myśl?

 

W menu gdzie można przestawić inspekcję i zmienić przebieg jest okno - odczyt przebiegu - ale wartość ta pokrywa się z wartością wyświetlaną na liczniku. Jeśli zmienisz przebieg to nigdzie nie znajdziesz prawdziwej wartości.

Mam tylko jedno ale, to o czym piszesz jest w autach do 2004r. - bez CAN

 

W autach z szyną CAN opcom czyta licznik ale... nie z licznika tylko ze sterownika tak więc na liczniku masz 158 tys., a ze sterownika sczytuje 382 tys... Odczyt z innej vectry - licznik 122 tys., a ze sterownika 419 tys...

 

Fachowcy zmieniają przebieg w ee-prom licznika ale olewają sterownik :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez probelmu zczytuje cztero cyfrowy kod jeśli ktoś nie ma Car Pass.

kuchar podaj ścieżke :D
Próbowałem ale mi osobiście nie zadziałało, jest odczytaj kod ale coś nie idzie :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w cc przebieg nie jest nigdzie zapisywany, tylko wartośc licznikowa więc nie ma skąd go zczytać....

 

A dostep do kodu w op-com jest bezporblemowy tak jak bad podał ścieżkę....

 

Jedyny minus op-coma że nie da się uruchomić nim tempomatu, storania radia w kierze.... funkcja taka w nim jest ale niestety nie programuje poprawnie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do zczytania kodu tak jak podał bad

 

Ale uwaga, na najnowszym sofcie nie chciał mi zczytać, a na 090714 poszło bez problemu i kod zgadza się z tym który mam na CarPass.

 

Co do przebiegu to potwierdzam że w autach na CAN-ie przebieg jest zapisany zarówno w zegarach jak i w sterowniku silnika - u mie przebiegi różnią się o 1 km. Sytuacja taka może się zdażać jeśli auto jeździło na innych oponach niż fabrycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam op-coma chinola 1.39 i chce zmienić przebieg w moejej vektrze po przekładce na liczniku mam 109044 km a muszę mieć :) 143754 km tak jak miał angol oryginalnie .

 

 

Da to radę tym ugryźć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności