Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, jedynym dystrybutorem na terenie PL jest firma Adako, tu jest stronka gdzie można zakupić interfejs: http://www.op-com.pl/

Źródła inne od tego, prawdopodobnie nie sprzedają oryginalnego urządzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ebay'a zamawiac bede. Taniuej jest z tym ze koles bedzi emi go sciagal bo nie ma ani konta na ebayu ani w banku takiej opcji by przelac kase. Zobaczymy ile wart bedzie. Wezme lapa do roboty to zdam relacje z czym sie laczy i co mozna zrobic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Piszecie tutaj o trzech interfejsach a mianowicie OP-COM, opel scaanner i ELM 327

Akurat posiadam wszystkie trzy i miałem możliwość testowania ich na różnych autach OP-COM łączy się ze wszystkimi oplami, począwszy od opli z początku lat 90 a skończywszy na teraźniejszych czyli obsługują te na CAN po 2004r. Zainteresowanym moge opisac kolejne możliwości. Opel scanner to jest bardzo podobny fejs. Posiada podobne funkcje tylko ze nie obsługuje aut na CAN czyli (astra H, vectra C itd Ople po 2004) Oba wymienione interfejsy posiadają funkcje adaptacji silnika i przeróżnych funkcji testowych, odczyt i kasowanie błędów, programowanie kluczy do których właśnie potrzebny jest Key Pass programowanie numeru VIN, przebiegu serwisowego itd. Trzeci interfejs ELM 327 działa z autami po 2002r. Z doświadczenia wiem że nie ze wszystkimi autami współpracuje. Posiada jedynie odczyt niektórych parametrów, odczyt błędów i możliwość ich kasowania ale!!! Niestety nie wszystkie kody błędów jest w stanie zidentyfikować czyli np po podłączeniu do np OP-COM-a może się okazać że są jeszcze inne wyświetlane usterki których ELM 327 nie widział. To może tyle bo naprawdę długo by opisywać wszystkie funkcje. Pozdrawiam serdecznie. Ps dodam ze przy pomocy OP-COM nie udało mi się odzyskać Key Pass.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

security kode mozna odczytac opcomem ale tylko ten kod generacji pierwszej drugiej juz nie. Czyli astry G viki B po lifcie czy nowszych nie odczytamy zeby mi ktos nie napisal ze odczytal w astrze H czy viki C bo tu napewno sie nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Corsie C 2004 jest taka możliwość, nie wiem jak z młodszymi rocznikami.

Odczytanie kodu PIN jest przy pomocy OP-COM'a jest możliwe TYLKO i WYŁĄCZNIE jeżeli ten kod był wcześniej wprowadzony z palucha do sterownika. W innym przypadku opcom jest bezużyteczny i nie odczyta nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się CAN jest tylko częściowy. Jak będzie okazja sprawdzę inne Corsy i wtedy okaże się jak to jest.

can jest częściowy radia+ wyświetlacz i jakieś inne drobiazgi... przed liftem w cc can-a nie ma wogóle tylko zwykła szeregówka...

 

[ Dodano: Wto Sie 24, 2010 12:03 ]

Odczytanie kodu PIN jest przy pomocy OP-COM'a jest możliwe TYLKO i WYŁĄCZNIE jeżeli ten kod był wcześniej wprowadzony z palucha do sterownika. W innym przypadku opcom jest bezużyteczny i nie odczyta nic.

jak do tej poryw każdym aucie które sprawdzałem op comem bez problemu wyciągnąłem kod immo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności