Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

kicaj - faktycznie dziś sprawdziłem i do Mery też pchali navi z GID-em

 

obraz mam bursztynowy, jutro idę się wpiąć do tego auta z opcomem zobaczymy co się stanie, mam nadzieję że nie zdechnie na amen :lol:

To jak się podłączysz to sprawdź najpierw w GID-zie jaki masz ustawiony Index Code, potem zobacz jakie masz warianty kodów do wyboru i napisz na forum - a najlepiej zrób printscreeny i wstaw.

 

scalam 2 posty/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersję OP-COMa?

081016 firmware 1.33

Stary, to taką wersją nic nie zwojujesz.

Najpierw upgrade "firmweru" do 1.39

A potem zainstaluj sobie najnowszy soft 082010

 

Dopiero od tej wersji softu można uruchomić BC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrze-h wszedłem tak jak wspominałeś informacja/rozrywka > wyświetlacz a następnie była opcja zmiany kodów (code index) zmieniłem na 002 następnie przycisk programuj i po 2 sekundach pojawiły się wskazania kompa na wyświetlaczu. Nie wiem jeszcze na ile są prawidłowe trzeba trochę pojeździć i przetestować.

 

Mery też nie jest moja (rocznik 2004), jeśli chodzi o markę opel to mam do niej tylko kabel :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zgodny z wersją kabla, unikaj obecnie dostępnej wersji zaczynającej się od 10xxx, jeżeli nie masz oryginalnego kabla tylko chiński klon to wersja 10XX na 99,9% uwali CI kabel i bez wylutowywania i programowania układu się nie obejdzie.

Lepsza będzie 090820B albo nawet 090714 z 20tką są szopki z kasowaniem błędów a 14-ka ponoć radzi sobie dobrze ale jeszcze tego nie sprawdziłem.

 

Na forum vectraklub pod hasłem OPCOM upgrade i naprawa powinieneś co nieco poczytać :beer:

 

Na stronie producenta jest wersja 100315f i z nią trzeba uważać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zgodny z wersją kabla, unikaj obecnie dostępnej wersji zaczynającej się od 10xxx, jeżeli nie masz oryginalnego kabla tylko chiński klon to wersja 10XX na 99,9% uwali CI kabel i bez wylutowywania i programowania układu się nie obejdzie.

Lepsza będzie 090820B albo nawet 090714 z 20tką są szopki z kasowaniem błędów a 14-ka ponoć radzi sobie dobrze ale jeszcze tego nie sprawdziłem.

 

Na forum vectraklub pod hasłem OPCOM upgrade i naprawa powinieneś co nieco poczytać :shock:

 

Na stronie producenta jest wersja 100315f i z nią trzeba uważać.

O kurde, to niedobrze bo ściągnąłem wersję OP-COM 100219a i kilka razy się połączyłem i skasowałem nawet błąd poduszek. Na szczęście kablowi nic się nie stało, trzeba będzie poszukać innej wersji sklonowanej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo połączenie może i nic nie zrobi, gorzej jak kliknie się w ustawieniach testowanie modułu czy jakoś tak, wtedy może być kaplica.

Użycie oficjalnego oprogramowania z nieoryginalnym interfejsem spowoduje uszkodzenie tego drugiego ( wyczyszczenie PIC-a )...Lepiej nie próbować.

Istnieją poprawione oprogramowania do chińskich "wynalazków". :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności