Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zainstaluj poprawnie op-coma i sterowniki i sprawdz czy działają przekażniki w kablu jak nie działają to 1.nie widzi fejsa 2.wysypał się PIC w fejsie.

Instalację przeprowadziłem na 2 róznych laptopach, kilkukrotnie instalowałem/odnistalowywałem drivery. Ciekawostka:

- po pierwszym instalowaniu na danym kompie, komp informował: znaleziono nieznane urządzenie USB

- przy instalacji driverów była opcja ich wyboru

 

Po odinstalowaniu OP-COMa, wywaleniu plików/driverów z C:windowssystem32 związanych z OP-COM, wyczyszczeniu ze śmieci rejestru i ponownej instalacji, nic się nie zmieniło, ale:

- komp już informował nie o "nieznanym urządzeniu" ale o "urządzeniu OP-COM" więc pomimo deinstalacji, wywaleniu plików i czyszczeniu rejestru Windows jakieś "śmiecie" po driverach zostały

- przy instalacji driverów nie było opcji ich wyboru i instalował sobie sam co chciał

 

Nic w fejsie nie stuka, świeci się tylko czerwony LED zasilania.

Korzystam z nieistalacyjnej wersji OP-COM, wersja China, której nie trzeba isntalować

 

Przypominam: fejs najpierw działał 10min, na tej wersji oprogramowania i driverów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bodzio012

Ja miałem kilka tych op-comów bo kolega je kiedys sprowadzał i wszystkie trzeba było instalować, przekopiować plik do otwarcia programu i zainstalować stery i zawsze działało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !Proszę o pomoc bo nie mogę nawiazać połaczenia z corsą B 1995r 1.4 benz próbowalem się łączyć przez KWP-2000 i przez CAN ale wywala te same komunikaty że nie właczony zapłon brak komunikacji z ECU czy coś takiego ale zapłon miałem włączony wcześniej podłaczałem do signum i wszystko działało .Może coś doradzicie .Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szamaniasty

i na poprzedniej stronie

ktoś się z tym oferował

choć nie napisał choćby

jakie ma z tym doświadczenie

....i również przez miesiąc nie odpowiedział na PW... Naprawdę nikt nie ma dostępu do wsadu PIC-a do klona chińskiego??

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyłączenu sygnału dźwiękowego nie zapiętych pasów w Astra H.

Posiadam interface OP-COM, prosiłbym o szczegółowe wskazówki, jak to zrobić.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem początkujący użytkownikiem op coma proszę o pomoc czy filtr cząsteczek paliwa

disel to jest to samo co filtr cząsteczek stałych bo nasycenie tego pierwszego znalazłem a tego drugiego nie może to jest to samo i nie mam co dalej grzebać

proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF da sie wypalic znaczy sie procedura przejdzie jak temp plynu chlodzacego bedzie nie mneijsza jak 80 stopni ale odrazu tez powiem by nie wypalac dpfów jak nie ma takiej potrzeby- szkoda dpfa niszczyc. Druga sprawa jest to ze raz wypalony dpf nie da sie wypalic puki nie zrobimy jazdy o odpowiednim dystansie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

a czy ktoś może się orientuje jak ustawić w Astrze H zamykanie drzwi po ruszeniu?

Wiem, że w VC można to zrobić bez opcoma ale w AH chyba tylko programowo...

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale mnie chodzi oto żeby ktoś mi podał ścieżkę gdzie znajde wartość nasycenia filtra cząsteczek stałych bo ja znalazłem tylko nasycenie filtra cząsteczek paliwa disel

i nie wiem czy to jest to samo nieco powyżej jest różnica ciśnień filtra cząsteczek paliwa disel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja kupiłem OP COM-a. Zainstalowałem wszystko jak trzeba i ... ZONK. Brak komunikacji z ECU. Dodam, że w stanie spoczynku świeci mi się dioda czerwona i lekko zielona. Po włożeniu w gniazdo diagnostyczne świeci się czerwona i normalnie zielona. Powybraniu diagnostyka i CAN świeci się dioda żółta i po chwili na ekranie komunikat brak komunikacji z ECM. Nie wiem teraz czy uwalony jest OP COM czy ja coś nie tak robię.

Wersja OP-COM-a V 01.39, oprogramowanie OPCOM China-clone 08/2010. W ustawieniach mam wersję OP COM wydanie B. Są jeszcze inne wydania A, B, C, i D. Które jest prawidłowe ?

Wyświetla mi się komunikat : Brak połączenie z ECM. Przyczyna :1. Brak włączenia zapłonu 2.Sterownik odrzuca prośbę o wywołanie 3.Brak połączenia z ECM.Miałem błąd ECN4005A związany z EGR-em, natomiast po nieudanym podłączeniu OP-Coma wysypały mi się dodatkowe błędy, np. 161300, 00701, 213970, 065070. Sprawdziłem je metodą pedałową. Wcześniej ich nie miałem. Po podłączeniu OP-Coma na wskażnikach deski rozdzielczej gaśnie kontrolka z silnikiem i zapala się kontrolka ABS-u i miga. Może w moim OP-Comie źle podłączone są piny, które wpina się w gniazdo diagnostyczne ?

Może ktoś rozkręci swojego OP-Coma i napisze które piny są okablowane po kolei z płytką drukowaną.

Sprawa się trochę wyjaśniła. Rozkręciłem OP-Coma, posprawdzałem przekaźniki i ... Uszkodzony przekaźnik K2. Chińczycy zamontowali go z urwaną nóżką cewki. To jeden ptoblem. Nie jestem biegły w elektronice, ale wydaje mi się, że to nie koniec. Po podłączeniu fejsa do usb świeci sie dioda czerwona - prawidłowo i nie za mocno dioda zielona- to chyba źle. Po włożeniu do złącza diagnostycznego zielona dioda zapala się w pełni. Obawiam się, że będzie jeszcze jakiś błąd w elektronice. Na razie problem to wymiana przekażnika, lub reklamacja u chińczyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności