Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zrobilem test interfeisu, wszystko jest ok. Czytam dane pomiarowe, nawet zaprogramowalem sobie swiatla dzienne.

Mam wpisany kod pojazdu i nadal lipa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość arek8225

pytanko czy juz ktos uzywal funkcji specjalnych w op-com

np.dawka paliwa itp chce sprawdzic czy mam odpowiednia

moze ktos posiada dane szczegolowe silnika 2.0 DTL z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Wlasnie robilem sobie akcje z op-com (china clone 08.2010), bawilem sie m.in. programowaniem dzialania swiatel mijania po zalaczeniu zaplonu. Ostatecznie z tego zrezygnoalem. Ale pojawil sie problem ze swiatlami przeciwmgielnymi, ktore swieca sie teraz non stop. Nawet po zamknieciu auta :/ Sprawdzalem sterowanie swiatlami przeciwmgielnymi i mozna je recznie wlaczyc i wylaczyc ( w op-comie) czyli uklad dziala, ale sterownik wymusza ich ciagle swiecenie. Jesli ma ktos jakis pomysl jak to sobie naprawic to bede wdzięczny za pomoc.

 

P.S. Chcialem chociaz wyjac bezpiecznik od tych swiatel, ale nigdzie w opisach bezpiecznikow nie ma mowy o swiatlach przeciwmgielnych. Moze jakies sugestie?

 

Auto to Signum 2004 czyli Vectra C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Chcialem chociaz wyjac bezpiecznik od tych swiatel, ale nigdzie w opisach bezpiecznikow nie ma mowy o swiatlach przeciwmgielnych. Moze jakies sugestie?

Bezpiecznik nr 8 pod maską - halogeny. Odłącz aku na kilka minut, zobacz czy coś pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik nr 8 pod maską - halogeny. Odłącz aku na kilka minut, zobacz czy coś pomoże.

Niesetety nic nie dalo. Bezpiecznik F8 nie rozlacza obwodu zasilania swiatel. Problem lezy raczej w centralnym module elektronicznym. Widocznie op-com cos zle zaprogramowal, albo mi cos uszlo uwadze. Pytanie tylko jak to odkrecic zanim padnie mi aku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w OP-COMie china clone jest opcja zmiany szyny z CAN na KWP ?? Kiedyś to widziałem ale teraz nie mogę odnaleźć

Podczas autodiagnozy wybierasz po jakiej szynie ma szukać. (Automatyczny wybór pojazdu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie takie pytanie.

 

Przestawiłem sobie światła na tryb dzienny (same się załączają) ale w jedna rzecz mnie irytuje.

Gdy światła się przełączają po odpaleniu silnika, to oczywiście podświetlenie deski jest nieaktywne ale za to wyświetlacz świeci pełną parą i przy pomocy pomocy pokrętła nie można go przygasić. Czy jest możliwość przyciemnienia jakoś tego wyświetlacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności