Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego pacalycha Gość_Anonymous to konto skasowanych użytkowników, więc na temat nie trafimy na pewno... jeśli nie działa Ci wentylator klimatyzacji to i tak sprawdzisz to OP-COMem, bo przyczyny nie szukasz w klimatyzacji. Można zrobić test wentylatorów, albo sprawdzić błędy jakie się pojawiły. Klima nie ma tu nic do rzeczy i w niej i tak nic nie wyjdzie jeśli chodzi o diagnostykę OP-COMem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wiec tak przyszedl op com poczta wiec od razu wziolem sie do roboty robilem test wiatrakow i tak wiatraki sie zalanczaja dopiero na tescie 3 i az szumia chyba na drugi bieg odrazu sie zalanczaja:/ a na tescie 1 i na tescie 2 to wiatrak( czy wiatraki bo dwoch niewidzialem )tylko obruci sie z dwa razy i stop slychac zalaczenie jakby sie wiatrak chcial zalaczyc ale niemoze startuje i sie wylancza...na pewno cos jest nie tak moze wiecie drodzy forumowicze co to moze byc ,,kto wie a moze to ma cos wspolnego z moja zepsuta klima bo niedziala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam OP-COM.CHINA.08-2010 wersje ang.

a czy jest wersja pl bo bylo by mi latwiej :)ponoc jak sie ma 1.39 firmware a ten moj program to china clone to 1.39 jak sie uzywalo kabla z tym programem i zostal zaktualizowany do 1.39 to niemozna tego kabla uzywac do programu np.1.33 bo moza uszkodzic kabel ,sciagnalem 090820b wersje pl ale czy to jest wersja 1.39? boje sie podlaczyc kabel zeby go nieuwalic bo jak np. ta polska wersja programu nie jest 1.39 to uwale kabel:/ czy ma ktos pl wersje 1.39?

Edytowane przez pacalycha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki rafal program dziala z moim kablem :) po zrobieniu diagnostyki mam kilka pytan odnosnie op coma prosze o odp jesli ktos wie piszcie :)

pyt1.niedzilal mi klima manualna wiec chcialem sie cos o niej dowiedzic ale mam blad CAN-BUS - brak komunikacji z elektr. ukladem sterowania klimatyzacja U2208-00 czy ktos zna przyczyne tego bledu i braku komunikacji?jak jest u was?

 

pyt2.gdy wchodze w ecc/sac klimatryzacja elektroniczna nielaczy sie ,ecc klimatyzacja to samo:/czemu jak jest u was?

 

pyt3wchodze w nadwozie ipc ecu-sterownik zestawu wskaznikow-programowanie-zaprogramowac indeks kodow-trzeba wybrac indeks kodow z listy do wyboru jest indeks 001,003,005 o co z tym chodzi?do czego to jest?

 

pyt4.do niektorych funkcji trzeba kod dostepu jaki zkad go wziasc?

 

pyt5.zaprogramuj przebieg wpisuje i nic:/ dalej taki sam jak jak go sie zmienia?auto mam od mies,prawdziwy przebieg zczytany z modulu to 114k mil a na zegarach mam 72 chce zmienic na 114k

 

pyt6.wchodze w silnik-testy-test przekaznika wen.1 i 2 niedziala prawidlowo gdzie znajde przekaznik went1 i went2?

 

dziekuje za pomoc pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.3 Indeksy programuje się przy aktywacji komputera pokładowego(BC) jeśli masz BC to nie ruszaj tego.

 

Ad.4 Kod dostępu: 31082008185.jpg3..jpg

 

Jeśli dostałeś taką karteczkę wraz z autem to security code już masz, jeśli nie to do ASO i ok.150zł to kosztuje.

 

Ad.6 Miałem podobnie jak mi się bezpieczniki od wentylatorów przepaliły, są pod maską obok akumulatora w skrzynce (prostokątne 30 albo 40A)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

dzieki za zainteresowanie :) co do wentylatorow to niebeda bezp bo je sprawdzilem do tego jak robie test went to sie zalancza obruci raz i sie wylancza wybija go obruci sie raz i tyle jakby to byl przepalony bezp to wogole by nie ruszyl...moze ktos wie gdzie sie znajduja przekazniki do wentylatora czy wentylatorow bo jak robie test wen2 to jest to samo tylko na test went3 wentylatory zapier na pelnych obrotach az szumi musze podmienic przekazniki i bede wiedzial czy to one tylko jak je zlokalizowac?moize ktos wie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności