Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie aktywacji BC w wyświetlaczu BID. Przeczytałem na forum że procedura powinna wyglądać następująco:

- Uruchamiamy op com

- diagnostyka

- wybieramy rok auta

- wybieramy model auta

- informacje-rozrywka

- DIS info display TID BID GID CID

- wybieramy aktualny ID systemu

- programowanie

- zaprogramować indeks kodów

- z listy wybieramy 00803 klikamy start programming i już gotowe.

 

No właśnie i tu zaczyna się moje pytanie ponieważ ja u siebie nie mam żadjen listy z kodami. Czy tą liste powinienem dograć a może zrobić coś inaczej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tomtom_68

Szukam w op-com możliwości wyłączenia sprawdzania poziomu płynu spryskiwaczy.

Po uruchomieniu BC, pomimo nie posiadania czujnika poziomu płynu spryskiwaczy. Po każdym uruchomieniu silnika w ciągu kilku sekund pojawia się komunikat na wyświetlaczu o niskim poziomie płynu. Jak można op-com'em wyłączyć ten komunikat? Nie mam zamiaru inwestować w zbiornik z czujnikiem bo nie jestem pewien czy posiadam okablowanie do tego czujnika, dodatkowo każdorazowe kasowanie komunikatu po uruchomieniu silnika jest dosyć męczące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdenek2007

Nie ma możliwości wyłączenia samego czujnika, pozostało Ci potwierdzanie komunikatu, lub całkowita dezaktywacja wskazań komputera o awariach, alternatywą jest zlokalizowanie wtyczki do czujnika i "zmostkowanie" złączenie styków :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość zdenek2007

a mógłby ktoś napisać które e kable trzeba zmostkować i gdzie może być ta wiązka

 

Musisz poszukać wtyku w okolicy zbiorniczka płynu od spodu auta. W moim wypadku znajdował się w przestrzeni pomiędzy halogenem a zbiorniczkiem, przyczepiony do wiązki kabli od czujników parktronika. Poznasz go po owalnej pomarańczowej uszczelce gumowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gentacz

Witam oplomaniaków(vauxhall w moim przypadku)Posiadam op-com 090821D i próbuję włączyć opcje komfortowego domykania szyb ale kiedy wchodzę w opcje REC podaje kod i dostaje odpowiedz ze kod poprawny. Próbuje wejść w opcje konfiguracji wariantów, pokazuje się błąd i nie da się wejść.Pytanie-Czy to wina op-coma czy też coś z REC?Dodam że jak sobie śmigałem po innych opcjach to pamiętam że gdzieś zauważyłem coś takiego:UEC-not okey(czyli coś nie tak)Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Pozdro

 

PS.

Zapomniałem jeszcze dodać Ze jak robiłem test komfortowego zamykania to szyby się otwierały i zamykały jak w instrukcji :COOL: w tym temacie

I drugie pytanko. Skąd mogę dostać polską wersje oprogramowania i czy takie wersje mogę używać na angielskim aucie z op-comem który posiadam?

Jeszcze raz dzięki.

 

Scaliłem/ andrzeJ_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy może mi ktoś powiedzieć jakie opcje są od klimy w OC ??

 

Chcę sprawdzić czy np. czujnik ciśnienia klimy jest ok. Problem u mnie polega na tym że ten czujnik -jak sprawdzałem jakieś 2 tyg temu przy ok 7 stopniach - że cały czas było ok 2 bary a sprężarka była załączona. Wentyl nie chodził, ale latem załączał się po kilku minutach.

 

Byłem w sierpniu u klimiarza i twierdzi że osuszacz zapchany ale na forum przeczytałem również że może to być czujnik. Chciałbym do niego podjechać i podłączyć OC , a on niech podłączy swoją maszynerię i sprawdzić czy ciśnienia się zgadzają.

 

Czy mamy możliwość odczytu ciśnienia po stronie wysokiego i niskiego ?? Bo ja miałem 2 bary i chyba było to po stronie niskiego. Jak to dokładnie jest nazwane w OC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie to miejsce to przepraszam. Szukam interfejsu do opla astry z rocznika 2010 na allegro znalazłem kilka ale wszystkie do 2004 obsugują. Może ktos podpowie co warto kupic.

 

Tak jak w temacie - warto mieć OP-COM. Poszukaj na ebay'u albo napisz do gościa [email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie jedno pytanie,jak bym kupił op-com na ebay-u i zamiast Angielskiej wersji programu zgrał Polską którą posiadam to będzie działać czy musi być zgrany orginał który kupie na ebay-u czyli kabel+sterowniki+płyta z programem?.Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że będzie działać, ale warunek jest taki - nie instalujemy nic ze strony producenta ! ! !

Wujek google, poda Ci link do oprogramowania w ojczystym języku, który nie uszkodzi Twojego interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności