Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam op-coma i łącze się z nim bez problemu z VC. i Zafira B, natomiast nie mogę się połączyć z corsa C 2001 r, w czym może być problem?

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie aktywacji BC w wyświetlaczu BID. Przeczytałem na forum że procedura powinna wyglądać następująco:

- Uruchamiamy op com

- diagnostyka

- wybieramy rok auta

- wybieramy model auta

- informacje-rozrywka

- DIS info display TID BID GID CID

- wybieramy aktualny ID systemu

- programowanie

- zaprogramować indeks kodów

- z listy wybieramy 00803 klikamy start programming i już gotowe.

 

No właśnie i tu zaczyna się moje pytanie ponieważ ja u siebie nie mam żadjen listy z kodami. Czy tą liste powinienem dograć a może zrobić coś inaczej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość krzychuml

Cześć,czy op-comem da radę połączyć się z pompą wtryskową vp44 psg5 w zafirze 2001r bo mój op-com 090821b pl nie daje rady a wiem że coś z nią jest nie tak ponieważ na wyświetlaczu zużycie paliwa te chwilowe co pokazuje komp jest zaniżane i na obrotach ok. 3000tyś nierówno pracuje i pokazuje wtedy spalanie 3l/h i spada do dołu powoli do 0.0 a po chwili pokazuje F --- i o co w tym chodzi, czy to wina fejsu czy pompa powoli kończy swój żywot auto normalnie odpala niema żadnych problemów.Proszę o odpowiedz i z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem z moim ORYGINALNYM (za 3 tysiaki :urodziny: ) OP-COMEM.

Bawilem sie ustawieniami swiatel dziennych w Vectrze C. Sa tam 4 warianty. By je ustawic wybieramy UEC->programowanie->konfiguracja wariantow programu. Po zaprogramowaniu ktorejs wersji swiatel dziennych, program automatycznie przenosi nas do poziomu "programowanie", wiec by wyprobowac inny wariant trzeba znow kliknac na "konfiguracja wariantow programu".

 

Tak wiec sprawdzilem wszystkie 4 opcje, niektore kilka razy, bo nie widzialem zadnej roznicy. Zadna z nich nam sie nie spodobala, bo w kazdej swiecily przeciwmgielne. Zatem kologa poprosil mnie, zebym wylaczyc te swiatla dzienne. Wylaczylem je, a tu ZONK - halogeny dalej swieca. Nawet po zgaszeniu auto i jego zamknieciu. Nie gasna w ogole.

Wszedlem kolejny raz, by sie upewnic, ze je wylaczylem no i faktycznie, w opcjach OP-COMa wszystko wyglada tak jak powinno.

 

Po wejsciu w testowanie elementow i wyborze swiatel przeciwmgielnych wszystko gra, tzn. jak aktywuje test to swieca, a jak zatrzymuje to gasna. Jednak po wyjsciu z modulu znowu sie zaswiecaja.

 

Zastosowalem wiec tymczasowe rozwiazanie w postaci wylaczenia programowo halogenow, jednak teraz w ogole nie da sie ich wlaczyc. Po prostu tak jakby ich nie bylo. Swiatla zgasly, wiec pomyslalem, ze jeszcze raz wejde w ustawienia swiatel dziennych i moze teraz dam rade problem naprawic.

 

Klikam na "konfiguracja wariantow programu", po czym oczom moim ukazuje sie taki komunikat:

Dołączona grafika

"Ta funkcja jest niedostepna. Przeslij ponizsze dane do ADAKO...."

 

Jeszcze pare sekund temu byla dostepna...

 

Nastepnego dnia rano dzwonie do ADAKO. Podejscie do klienta maja w sumie srednie, bo caly czas mam wrazenie, ze maja mnie za idiote albo probuja go ze mnie zrobic.

Najpierw uslyszalem, ze oporogramowanie jest ciagle rozwijane i taki komunikat oznacza, ze ta funkcja po prostu nie jest jeszcze obslugiwana. :urodziny:

Zatem minute temu byla obslugiwana, a teraz nie jest? :urodziny:

 

Pozniej doradzono mi, bym odinstalowal i zainstalowal ponownie interfejs i program. Nie pomoglo.

 

Twierdza, ze na pewno nie jest to wina z ich strony, tylko cos u mnie na kompie - "antywirus usunal jakis plik".

 

Srednio mi sie chce w to wierzyc, bo testowalem na 2 roznych kompach, na jednym avast, a drugim firewall zone alarm pro, ktory wylaczylem. Bez rezultatu.

 

Boje sie, ze moglem uszkodzic koledze sterownik i beda jaja.

 

Spotkal sie ktos kiedys z podobnym problemem?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuml

tak mam problem jak się domyślam ze słynną pompą w ZA 2001r silnik Y20DTH (pgs5) mój op-comek nie chce gadać w mojej zosi z tym sterownikiem,a przy okazji do tych świateł w tej VC nie jestem pewien czy jak odłączysz akumulator na dłużej jak 30min to powinno być dobrze ale to gdzieś na forum ZB czytałem tak przypadkiem tylko nie pamiętam gdzie bo u mnie takich bajerów to niema.Op-com u mnie to nie ori.Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc odlaczenie aku pomaga, ale sa 2 problemy:

 

1. nie mam kodu do radia, a pewnie bedzie potrzebny.

2. wylaczylem programowo halogeny i jesli dobrze kojarze, to musze wejsc w "konfiguracje wariantow", by je wlaczyc. A wejsc nie moge, bo wywala blad. :urodziny:

 

Na forum Vectry wyczytalem, ze to moze byc kwestia oprogramowania fejsu, wiec moze wyjsciem bedzie testowanie starszych softow. Musze chyba sciagnac kilka wersji i sprawdzac czy pomoze.

 

Mam tez znajomego, posiadajacego klona, wiec sprawdze czy jego sprzetem pojdzie.

 

Pol biedy, to stalo sie to w aucie mojego kumpla, ale jakby przyjechal ktos "z ulicy" to swiecilbym oczami przed nim...

 

 

A z ta pompa to sie laczy przez silnik czy jest oddzielny modul, bo nie kojarze nic takiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności