Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

na nowsze auta jak narazie mi nie potrzebne bo mam dwa ople w domu o dziwo takie same tylko jeden hatchback a drugi combi i oba są z 2004 roku : SMILE :

 

ale prosiłbym o więcej opinii na ten temat.

Edytowane przez rudy102

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GuRaL1935

Witam, z mojego błedu uziemiłem samochód (Astra G Cabrio 2004r. Z18XE). Wcześniej miełem mazdę 323f z 95r. i jak coś modziłem, np regulacja przepustnicy itp to resetowałem eku poprzez odpiecie klem i trzymanie hamulca, więc i teraz po wymianie sondy w opelku chciałem mieć wszystko na świeżo. Mam op-com i jest opcja resetuj ECU, więc tak zrobiłem, tylko że teraz nie chce odpalić i miga immo. Jak mogę go postawic spowrotem? Patrzyłem jakieś opcje, nie każda jest łopatologicznie opisana w op-comie, a że czas mnie gonił do pracy to dałem sobie spokój na dziś. W fejsie wyszło mi ze są zakodowane 2 kluczyk, ja posiadam jeden, ale przy tym jednym jak siedział w stacyjce było napisane coś w skrócie i nie wiem co dokładnie, ale myslę ze chyba nie zakodowany. Czy przez reset eku wyczysciłem kluczyk czy immo? Dodam ze posiadam carpass. Mozecie opisać krok po kroku jak powrócić do normy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo wyczysciles

ja po pierwszej prubie tez nie moglem zapalic ale po drugiej imo samo wskakiwalo i juz bylo oki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GuRaL1935

Zaraz pójdę i sprawdzę jeszcze raz, immo samo sie adaptuje do ecu? Dodam ze przeczytałem dosłownie cały ten temat i nie znalazłem odpowiedzi. Czy ktoś posiada gdzieś ten poradnik op-com w pdf co był wrzucony kilka stron wcześniej ze strony Zafiry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z mojego błedu uziemiłem samochód (Astra G Cabrio 2004r. Z18XE). Wcześniej miełem mazdę 323f z 95r. i jak coś modziłem, np regulacja przepustnicy itp to resetowałem eku poprzez odpiecie klem i trzymanie hamulca, więc i teraz po wymianie sondy w opelku chciałem mieć wszystko na świeżo. Mam op-com i jest opcja resetuj ECU, więc tak zrobiłem, tylko że teraz nie chce odpalić i miga immo. Jak mogę go postawic spowrotem? Patrzyłem jakieś opcje, nie każda jest łopatologicznie opisana w op-comie, a że czas mnie gonił do pracy to dałem sobie spokój na dziś. W fejsie wyszło mi ze są zakodowane 2 kluczyk, ja posiadam jeden, ale przy tym jednym jak siedział w stacyjce było napisane coś w skrócie i nie wiem co dokładnie, ale myslę ze chyba nie zakodowany. Czy przez reset eku wyczysciłem kluczyk czy immo? Dodam ze posiadam carpass. Mozecie opisać krok po kroku jak powrócić do normy?

 

Wchodzisz w moduł immobiljzer -> programownie funkcji -> wpisujesz kod security (z kartki carpass) -> programowanie funkcji immo -> wybierasz z listy ECU zainstalowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepnę się pod temat . Szukam informacji o moim problemie z op-com (firmware 1.59 ,china clone 08-2010). Mianowicie dziś chciałem ustawić sobie światła dzienne w moim Signum i wg opisu wchodziłem w UEC i zmieniałem opcje bez kłopotu ,sprawdzałem ,która opcja świateł (mam 4 ) będzie pasować . I niby wszystko ok . Po jakimś czasie ,przeglądaniu pozostałych opcji op-com ,chciałem ponownie wejść w UEC >programowanie>konfigurowanie wariantu programu i zonk . Nie mogę wejść w tą opcje ,wyskakuje błąd "ta funkcja jest niedostępna ... identifikator 0x00000202 ,adres : 0x00000253 . Ktoś wie jak to naprawić ? Instalowałem sterowniki ponownie i nic . Poza tym teraz cały czas świecą mi przeciwmgielne z przodu ,nawet jak wyciągnę kluczyk ze stacyjki . Przycisk tych świateł nie działa . Coś namieszałem i bez możliwości wejścia w UEC nic nie zdziałam . Proszę o pomoc .

post-50513-0-81989100-1456694992_thumb.png

Edytowane przez neoman

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rudy102

Witajcie, jesteście w stanie mi odpowiedzieć jaka to jest wersja op coma po tych zdjeciach? Chce kupić go, ale sprzedający nie ma sterów do niego, a nie wiem jakie pobrać żeby fejsa nie uwalić. Można obojętnie jakie stery zainstalować? Różnią się one czymś?

 

 

post-50977-0-04230900-1456956751_thumb.jpg

post-50977-0-88751000-1456956752_thumb.jpg

post-50977-0-33160700-1456956755_thumb.jpg

post-50977-0-12136000-1456956758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności