Skocz do zawartości

Palenie w samochodzie


Gość Cinek-

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi odpowie. Jak to jest z paleniem w samochodzie. Dziś w robocie kolega mi opowiadał, że jechał autkiem i palił faję. Nagle zobaczył stojący na poboczu patrol drogówki, więc szybko schował papierosa tak coby go policjanci nie widzieli, bo podobno za palenie w samochodzie (mam na myśli kierowcę oczywiście) jest mandat 100 zł. Czy ktoś może to potwierdzić albo zdementować :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

sorka, ale to jakas bzdura :wink:

nigdy, nigdzie nie spotkalam sie z przepisami / a czytam je dosc czesto/, ktore zabraniaja palenia w trakcie jazdy. wykroczeniem jest natomiast wyrzucenie niedopalka za okno - 100zl bez punktow karnych.

 

 

 

 

 

 

wiem, bo pale :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolega,ktory ze mna pracuje mial niedawno bardzo powazny wypadek.Na przesluchaniu gliniaz zadal mu pytanie:

-Czy nie wykonywal pan czynnosci zajmujacych rece podczas jazdy?Mam na mysli dzwonienie przez komore,jedzenie sniadania badz PALENIE PAPIEROSA :!:Musi cos w tym byc skoro zadal mu takie pytanie :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kiedys zapytalem znajomego policjanta czy czepiaja sie palenia podczas prowadzenia. Powiedzial, ze wlepiaja mandaty za rozmawianie przez telefon, ale nie czepiaja sie fajek chociaz nie jest to dozwolone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym

Art. 63 (Przewóz osó:wink: mówi w ust 5:

"Kierującemu pojazdem silnikowym, który przewozi osobę, zabrania się palenia tytoniu lub spozywania pokarmów w czasie jazdy.

Nie dotyczy to kierującego samochodem ciężarowym, który przewozi osobe w kabinie kierowcy, i kierującego samochodem osobowym z wyjątkiem taksówki."

 

A więc, nam zwykłym kierowcom osobówek wolno palić w czasie jazdy, niezależnie czy jedziemy sami, czy wieziemy pasażerów. Zakaz dotyczy palenia w czasie jazdy przez kierowców busów/autobusów/taryfiarzy, co jest wykroczeniem z art. 97 Kodeksu wykroczen w związku z art. 63 ust. 5. Za to jest według taryfikatora 50zl mandatu!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
....jechał autkiem i palił faję....

 

To faje czy papierosa :?: bo papierosa to sie nie czepią ale faji mogą :wink::(:?::?::|:):lol::lol::lol::lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość arti079

Ja naszczescie nie musze sie martwic czy wlepia mi mandat za papierosy bo nie pale, teraz to musze uwazac z czyms innym :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mnie na kursie uczyli, ze nie mozna palic...

tez wyrzucam jak widze policje :P

nawet uwazam, ze to sluszny przepis...spadnie Ci żar na noge i wypadek

jak sie patrzy... no ale w korkach mi sie nudzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze jarałem jak dzika świnia w aucie. Wręcz miałem odruch: wsiadam do samochodu, wduszam zapalnik, szukam fajek. Tylko że już prawie od dwóch lat nie palę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności