Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ostatnio wymieniał mechanik olej w skrzyni biegów. Ja zalewałem oryginał GM do manualnej skrzyni biegów. Dałem 23 zł za litr Syntetyk.

Odkręcił tylko dekiel od spodu spuścił olej. Tylko uważaj po tam nie masz uszczelki i musisz posmarować silikonem czerwonym.

Potem tylko wlewasz olej z boku skrzyni jest taka śruba z lewej strony. U mnie weszło coś około 1,4 litra i tak musisz kupić 2 itry. wiec niema się co zastanawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pełen sukces!!! Olej wymieniony. Jestem z siebie dumny :( Dzięki wszystkim za pomoc, szczególnie Ja37 za rysunki.Przy okazji okazało się ze starego oleju było niewiele ponad litr. Pewnie nikt tam jeszcze nie zaglądał przede mną. Okazało się też ze nie mogę nigdzie kupić uszczelki pod dekielek a stara zniszczyła sie podczas zdejmowania ;) W sklepach wszyscy radzili silikon i uszczelkę wykonaną metodą zrób to sam z kartonu. Ale nie cieknie- najważniejsze. Zresztą tam nie ma żadnego ciśnienia. A swoją drogą mozliwe żeby nie produkowali takich uszczelek??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość CarlosMENDOZA

Witam. Od pewnego czasu podczas jazdy na jedynce słychać dziwny szum. Im większa prędkość tym szum większy (bez względu na wcisniete czy wycisnięte sprzęgło). Wystarczy wrzucić luz i szum znika. Czy wymiana oleju pomoże? (może jest go za mało) Jeśli tak to jak to zrobić?

Po wymianie szumy ustały ? :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam zamierzam wymienić u mechanika olej w skrzyni bo mi koleś poprzednio zalał hipolem :( i mam pytanko wiecie jaka tam przychodzi uszczelka (bo ponoć w corsie B są różne skrzynie 4 rodzaje a co za tym idzie różne uszczelki) a ja znam tylko oznaczenie silnika a w serwisie chcą oznaczenie skrzyni :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila szukania na forum i trafiasz na link, który zamieściłem:

http://www.opel-infos.de/getriebe/gf5.html

 

z niego dowiesz się, że może być skrzynia F13WR a nie jakieś "podobno 4 typy"

 

ogólnie to 4 rodzaje skrzyń w corsach może by sie uzbierało, ale na pewno nie w wypadku tego jednego silnika

 

skrzynia zgodnie z rysunkiem spod linka powinna mieć oznaczenie - odszukaj i odczytaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam wymienić u mechanika olej w skrzyni bo mi koleś poprzednio zalał hipolem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/madanimated.gif i mam pytanko wiecie jaka tam przychodzi uszczelka (bo ponoć w corsie B są różne skrzynie 4 rodzaje a co za tym idzie różne uszczelki) a ja znam tylko oznaczenie silnika a w serwisie chcą oznaczenie skrzyni http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/idea.gif

To skrzyni F10 i F13 to ta sama uszczelka. To jakas fikcja jak tu komuś wyżej powiedzieli w sklepie ze nie ma takich uszczelek :) Ja wszedlem do sklepu z cześciami do Opal i VW były na stojaku te uszczelki 3 zł mnie kosztowała. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności