Skocz do zawartości

Proszę o pomoc - mam dość!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Chciałem się przywitać po raz pierwszy, bo chociaż śledzę to forum od dłuższego czasu, to nie miałem jeszcze okazji do wypowiedzenia się na nim. Jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Corsy z 94 roku z silnikiem C14NZ. Mój problem polega na tym, że wymieniłem już rozrząd, sondę lambda, czujnik temperatury na kompa, termostat, olej, filtry, opony na letnie i nie wiem co jeszcze a ona dalej mi pali koło 10 - 12 litrów! Po wymianie lambdy nie wywala mi żadnych błędów. Nie wiem co zrobić i gdzie jechać, żeby mi ktoś pomógł. Fakt, że na wskazaniach wskaźnika paliwa chyba nie mam co polegać i może to jest problem. Miałem w baku ok. 30 litrów i po przejechaniu 100 km spalanie wyszło ok. 7.5 l, więc nieźle. Ale po przejechaniu następnych 25 km wskaźnik cofnął się o 10 litrów!!! Nie wiem co jest grane i prawdę powiedziawszy już mam dość. Bardzo proszę o pomoc, co jeszcze może powodować tak wysokie spalanie i co jeszcze można sprawdzić i wyregulować, żeby je zmniejszyć.

Dziękuję za każdą sugestię i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Ja bym tak nie polegał na wskaźniku poziomu paliwa. Jest on po prostu niedokładny. Skoro Ci wyszło z tankowania, że pali 7.5 to tak jest (choć wg mnie wraz ciut dużo) a wskaźnik jest bardziej dla celów orientacyjnych o stanie paliwa w zbiorniku.

Druga sprawa to mogłeś założyć niewłaściwy termostat. Z tego co się orientuję to są dwa rodzaje o dwóch różnych temperaturach otwarcia: 82*C i 92*C. Jeżeli założyłeś ten pierwszy, to żadne inne wymiany Ci nie pomogą. Po prostu ciągle masz silnik niedogrzany i będzie on więcej palił...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta75, mam taki sam silnik jak Twój i po mieście mi pali około 8.5 l a na trasie ok. 6 l. I tak jak mówił peper wskaźnikiem się nie sugeruj bo zbyt dokładny to on nie jest. Wyjeździj paliwo do konca i zalej cały zbiornik, wyzeruj licznik dzienny i znów wyjeździj zbiornik, jak zatankujesz następnym razem to spokojnie wtedy wyliczysz sobie średnie zużycie paliwa :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja37, tego to niestety nie wiem, może ten typ tak ma :( Może jeździsz z inną prędkością niż ja :?:

Niech się wypowiedzą mądrzejsi od nas :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak jak mówią wskażnik może złe pokazywać, często ktoś mógł go przestawić, lub fabrycznie niedokładnie go ustawili, najlepiej nalać na do pełna i samemu obliczyć

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówią wskażnik może złe pokazywać, często ktoś mógł go przestawić, lub fabrycznie niedokładnie go ustawili, najlepiej nalać na do pełna i samemu obliczyć

pozdro

Najlepsza, najdokładniejsza, najbardziej wiarygodna metoda.

Chyba, że licznik oszukuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki wielkie! Właśnie też słyszałem o niedokładności wskaźnika, więc na razie się nim nie przejmuję. Poczekam do konca paliwa i dopiero sprawdzę. Powiedzcie co można sprawdzić w w układzie wtryskowym (wtrysk, przepustnica)? Czyściłem ostatnio gardziel wtryskiwacza i odłączyłem przewody od jego górnej części (nie wiem jak się to nazywa) ale nie zrestartowałem kompa. Czy to może mieć jakiś wpływ? Czy jakieś uszkodzenie w kopułce może mieć wpływ na takie wysokie spalanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem ostatnio gardziel wtryskiwacza i odłączyłem przewody od jego górnej części (nie wiem jak się to nazywa) ale nie zrestartowałem kompa.

Nic, a nic cię nie stanie.

Czy jakieś uszkodzenie w kopułce może mieć wpływ na takie wysokie spalanie?

Nie wiem, ja mam DIS.

Poczekam do konca paliwa i dopiero sprawdzę.

Nie radzę, spalisz pompę, lepiej zalej do pełna!;)!;)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności