Skocz do zawartości

Proszę o pomoc - mam dość!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Można to jakoś sprawdzić? Bo mój jest "troszkę" przesunięty w stosunku do swojej normalnej pozycji. I co to znaczy większy? Czy nie jest tak że jakby był większy to się nie zmieścił na swoje miejsce? Cholera chyba pojadę z tym do mechanika, chyba że mogę to jakoś sprawdzić sam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

"Większy"- miałem na myśli średnicę dyszy!

A co masz na myśli - przesunięty? Przecież tam jest okrągłe gniazdo i nie ma jak go inaczej założyć.Może zmyliła cię ta blaszka, która go "trzyma"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chodzi mi o to, że powinien być równolegle położony do osi - tak jak tutaj: 04.jpg

 

A u mnie jest przesunięty "na godzinę 11", czyli w lewo od osi (chodzi mi o ten czarny plastik). Co mam zrobić, żeby go wyrównać? I czy to ma jakieś znaczenie dla pracy silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta75,

to nie ma znaczenia, możesz go nawet obrócić na godz. 6.

Jak chcesz wyprostować, to jak na zdjęciu pod wtyczką jest blaszka przykręcana na jedną śrubę na torxa. Poluzuj i przekręć ręką.

Jakbyś chciał wyjąć- odkręć blaszkę i wyciągaj do góry, tylko nie zgub oringów, jak dobrze pamiętam są dwa.

Montaż - wcisnąć ręką (po założeniu oringów oczywiście).

Wiesz co? A w regulatorze ciśnienia paliwa membrana jest ok.?

U siebie wymieniałem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdybyś mógł mi przybliżyć miejsce gdzie jest regulator ciśnienia paliwa? Dodam, że jest już znacznie lepiej ze spalaniem, bo wychodzi ok. 7-8 litrów. Miałem przestawiony zapłon, tzn. był opóźniony i chyba przez to tak dużo palił. Poza tym ostanio musiałem zrestarować kompa po czyszczeniu silniczka krokowego i nie wiem czy już się "nauczył" ustawien z przed restartu. Mam jeszcze pytanko: za co odpowiada potencjometr położenia przepustnicy?

Dzięki za dotychczasowe sugestie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to spalanie jest po mieście, to bym nic już nie kombinował.

Najprościej - potencjometr od przepustnicy daje sygnał do kompa ile ma dozować paliwa.

Regulator ciśnienia widać na twoim zdjęciu, taka "puszeczka" pomiędzy wtryskiwaczem , a EGR-em, ze śrubeczką regulacyjną pośrodku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czujnik położenia przepustnicy...

Ilość powietrza potrzebna do wytworzenia właściwej mieszanki paliwowo - powietrznej zmienia się wraz ze zmianą prędkości obrotowej silnika i zmianą położenia przepustnicy. Aby móc prawidłowo dawkować ilość paliwa centralka otrzymuje informacje z czujnika położenia przepustnicy. W jago konstrukcji wykorzystany jest potencjometr. Sygnały tego czujnika wykorzystywane są do ustalania następujących parametrów: wzbogacenia mieszanki w trakcie przyspieszania, wzbogacania mieszanki przy pełnym otwarciu przepustnicy, odcięcia paliwa przy hamowaniu silnikiem. Uszkodzenie czujnika nie powoduje unieruchomienia silnika, centralka wykorzystuje wtedy sygnały czujnika prędkości obrotowej wału korbowego (hallotronu) i czujnika temperatury cieczy chłodzącej.

 

Tu sa opisy różnych rodzajów czujników położenia przepustnicy stosowanych w układach Bosch http://www.auto-online.pl/elektron/silnik/czujniki/przepust.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wielkie dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie! Z tego wynika, że już w moim autku nie ma czujnika, który nie zostałby wymieniony lub przynajmniej wyczyszczony:-) Ale opłaciło się - spalanie spadło do 7-7.5 l/100 km. A potrafił nawet spalić 12 l!! Zobaczymy jak to dalej poleci, oby tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności