Skocz do zawartości

nie odpala bez wciśnięcia pedału gazu


Gość tomekonline

Rekomendowane odpowiedzi

Gość samouczek

Ja mailem podobny problem w omedze przy skrecaniu tracil obroty i czasami gasł byla to wina ukladu spomagania silink krokowy byl sprawny.Naprawilem pompe do spomagania ukladu kierowniczego i problem znikl. a to ze bez dodania gazu nie odpala to problem polowy opli mialem 3 astry 1 generacji w benzynie i kazda jak zimna byla to trzeba bylo musnac troche gaz i zalapywala jak ciepla palila normalnie A spalanie to troche duze masz ja mam 1.8 16v i pali mi z 10litrow w cyklu mieszanym tak 50 traca 50 miasto poza miastem zejde nia do 8 nawet ale co najlepsze moja astra z 94 roku ma juz 600 tys przebiegu i ja osobiscie kupilem ja z przebiegiem 220 tys i do przebiegu 600 tysiecy za duza w nia kasy nie wlozylem oczywiscie ma tyle km zrobione na lpg ale czesto tez jedze na taniej benzynie z ukrainy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość tomekonline

Ja mailem podobny problem w omedze przy skrecaniu tracil obroty i czasami gasł byla to wina ukladu spomagania silink krokowy byl sprawny.Naprawilem pompe do spomagania ukladu kierowniczego i problem znikl. a to ze bez dodania gazu nie odpala to problem polowy opli mialem 3 astry 1 generacji w benzynie i kazda jak zimna byla to trzeba bylo musnac troche gaz i zalapywala jak ciepla palila normalnie A spalanie to troche duze masz ja mam 1.8 16v i pali mi z 10litrow w cyklu mieszanym tak 50 traca 50 miasto poza miastem zejde nia do 8 nawet ale co najlepsze moja astra z 94 roku ma juz 600 tys przebiegu i ja osobiscie kupilem ja z przebiegiem 220 tys i do przebiegu 600 tysiecy za duza w nia kasy nie wlozylem oczywiscie ma tyle km zrobione na lpg ale czesto tez jedze na taniej benzynie z ukrainy

Witam mi astra po wymianie sondy pali na trasie 6.5l/100km a w mieście nie wiem jeszcze bo tylko trasą na razie jeżdzę po wymianie sondy ale przypuszczam że 9l weżnie a te spadające obroty u mnie to jest jak jadę na 5 biegu i zbliżam sie do świateł zwalniam do 50-40km/h i wciskam sprzęgło to spadają do 400 i wracają do 900 albo spadną do 0 i gaśnie więc one spadają przy wciskaniu sprzęgła a jak szybko wcisne sprzęgło drugi raz to wracają czyli to coś ze sprzęgłem jest??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam posiadam astre g 1.6 

Gdy wsiadam do auta odpala mi od razu ale przejadę z 7 km do sklepu i wsiadam spowrotem do auta, żeby jechac do domu  i nie chce mi odpalić bez gazu. 

Dalam auto do naprawy, a nadal jest to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1954 napisał:

 

A co naprawiali?

Jaki to silnik?1.6 było kilka .

To 1.6 8v 

Pojechałam dzisiaj do jeszcze jednego mechanika i powiedział że to może być przez katalizator który może być pusty 

3 godziny temu, adam1954 napisał:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Anita napisał:

Pojechałam dzisiaj do jeszcze jednego mechanika i powiedział że to może być przez katalizator który może być pusty 

A ten mechanik nie słyszy że kat jest pusty?

Przecież to słychać od razu.

 

Poszukaj mechanika który podepnie pod komputer i sprawdzi parametry pracy silnika.

Inaczej będziesz wymieniała po kolei pól silnika

Trzeba sprawdzić czy masz działający EGR ,czy masz go wypisanego ze sterownika.

On jeżeli działa może się zawieszać i powodować problemy .

Czyli podłączenie pod komputer i dopiero się to widzi .

Sprawdzić ciśnienie paliwa czy czasem nie za niskie.

Kiedy był wymieniany filtr paliwa,  filtr powietrza?

Masz LPG w Astrze?

https://forum.opel24.com/forum/151-warsztaty-samochodowe-wielkopolskie/

Masz na forum polecane warsztaty . Poczytaj i sprawdź czy obok Ciebie nie ma jakiegoś poleconego.

Silnik masz X16SZR czy Z16SE?

https://opel.7zap.com/pl/car/

Tutaj po Vin sobie sprawdzisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności