Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie diagnostyki.


Gość RossiQ

Rekomendowane odpowiedzi

mierzac napiecie. powinno oscylowac od 0,5 v do 1.0 v oczywiscie na uruchomionym silniku i rozgrzanym do temp roboczej , i musisz zmieniac obroty i patrzec na napiecie czy zmienia sie. moze byc tak ze sonda sie zawiesi i daje caly czas bogato , a komp nie widzi bledu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzac napiecie. powinno oscylowac od 0,5 v do 1.0 v oczywiscie na uruchomionym silniku i rozgrzanym do temp roboczej , i musisz zmieniac obroty i patrzec na napiecie czy zmienia sie. moze byc tak ze sonda sie zawiesi i daje caly czas bogato , a komp nie widzi bledu.

 

Witam. Dzisiaj po przyjechaniu do domu sprawdziłem napięcie na sądzie, silnik oczywiście rozgrzany na max.

Po uruchomieniu silnika napięcie było 0,3V natomiast po przegazowaniu wskoczyło na 0,6V i spadło do 0,55V i tak sobie falowało +- 0,05V

Mnie to nic nie mówi, więc pytanie do was jest OK czy nie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość klamot86

Witam wszystkich,

 

jestem nowy na forum i nie jestem specjalistą. Temat jednak mnie interesuje, więc może dałoby radę go troszkę rozwinąć. W mojej corsie odczytywanie migająca kontrolką już próbowałem. Czasem pojawia się błąd EGR ale potem nie występuje przez kilka odpaleń i się kasuje. Sondę lambda też już sprawdzałem i ładnie oscyluje pomiędzy 0,3V a 0,9V. Z tego co czytałem to chyba jest to dobry pomiar. Niestety corsa spala dość dużo, szczególnie w zimie. 6-7 w lato, 8-9,5 w zimie. Biorę pod uwagę że są to wyniki normalne dla tego silnika. Jednak może jakieś rady jak zdiagnozować jakieś inne elementy pracy silnika. Szukam po necie jakiś dobrych informacji dla początkujących na temat diagnostyki i mam z tym problem. Wiem że jest potrzebny interface (ktoś tu pokazywał schematy do samodzielnego wykonania) i oprogramowanie. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami, spostrzeżenia,linkami itp. Będę wdzięczny i mam nadzieję że się czegoś wspólnie tu nauczymy. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności