Skocz do zawartości

zwiekszenie mocy silnika


Gość lakiernik 123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lakiernik 123

witam,jak pisze nie w tym dziale to sory,ale nie moge znalesc wiec pisze tutaj,chce w swojej corsiance zwiekszyc moc silnika choc by o 2 konie wiecej by cos bylo juz odczuwalne,silnik to 1.2 8B 45km,moc jest ok jak na swoje parametry dodam ze autko ma lpg w stanie idealnym bez zadnycg wybuchow itp,co mozna zmienic w miare tanim kosztem by dodac troche mocy,i by na lpg pracowala w miare ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw moze doprowadz silnik do stanu fabrycznego

filtry ,swiece ,kable ,olej itd itp

tuning 2 koni ??

wkladke sportowa sobie wsadz do obudowy filtra ;)

usun katalizator jak masz

to tyle co mozesz tanio zrobic

i moze poczujesz roznice

 

btw

2 koni nie odczujesz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiernik 123

oleje,filtry itd,bylo wymienione wiec z tym wszystko ok,silnik zdrowy,no kata mam wiec go wywale,wkladka wiem ale czy na lpg sie nie zrobi lipa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy lpg ale dolot i modyfikacja układu wydechowego (np. strumienica) mogą dodać kilka koni. Możesz się jeszcze pobawić w magnetyzery o ile wierzysz w ich działanie ;)

Tak na dobrą sprawę to przy tak niewielkiej mocy wyjściowej nawet zatankowanie v-powera może Cię mile zaskoczyć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najrozsadniejszym i pewnym sposobem jest zmiana silnika na wiekszy wraz z kompem,ale zawsze mozna eksperymentowac z walkiem rozrzadu,zapewne slyszales o tzw sportowych ktore otwieraja zaworki tak aby tlok mogl zassac wiecej wiatru (kiedys w polonezie napawalem krzywki ale szalu nie bylo bo glowice podnioslo),idac dalej toczymy kolo zamachowe co daje lepsze zbieranie sie ale powoduje szarpanie na biegu jalowym,modyfikacja wydechu da wielki usmiech,najwazniejszy jest kolektor wydechowy i dwurorka,dalej kuty wal+kute korbowody+sportowe tloki i do tego mozemy zafundowac se turbosprezarke i modyfikacje mapy wtrysku

ogolnie podnoszenie mocy tanim kosztem to tylko diesle uturbione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiernik 123

szczeze w rozbieranie nie chce mi sie bawic bo 10 tys temu robilem planowanie,nowa uszczelka,wymiana pierscieni i panewek korbowodowych ,na wale byly wporzadku,rozrzad + pompa wadna tez wymienione wszystkie filtry,ogolnie silnik zadbany i po remoncie poprawily sie znaczaco osiagi,ale mysle ze wczesniej jak mi olej spalal to katalizator moze byc przywalony sadza,zaryzykuje i go wywale moze cos da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiernik 123

hehe no wlasnie,dzis kata wytne i dam znac wieczorem czu jakis efekt tego sie pojawil;)i ogolnie chcialem dodac ze nie chce wiecej sie bujnac niz 140km/h na kolach 13-165/65 zimowki oczywiscie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności