Skocz do zawartości

Gość Andrzej8284

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej8284

Witam mam signum od ponad miesiąca i jeszcze nie spotkałem się z wypalaniem dpf-a czy możliwe że całkiem padł? Jakie są skutki kiedy się go wytnie? Pozdrawiam

 

Aha i jeżeli jeżdze na oleju przeznaczonym do silników z dpf-em to czy po wycięciu filtra będę musiał zmienić olej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

poczytaj na forum to sie dowiesz...

chyba ze sie lenisz i wolisz zeby ktos za ciebie odwalil robote...

 

znajdziesz wszystko od sposobu jak okreslic ze sie ma dpf w silnikach 1.9 CDTI po oleje itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

To zależy jakie trasy pokonujesz (w trasie możesz nawet nie odczuć wypalania) i czy faktycznie masz filtr DPF, a skutki jego usunięcia to tylko zależy jak firma się tym zajmująca zrobi to porządnie (oczywiście chodzi tu o elektorniczne usunięcie go z programu nie tylko fizyczne) a co do oleju to możesz przejść na inny ale zgodny ze specyfikacją do danego silnika bez tego filtra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej8284

Właśnie nie jezdze na długich dystansach ale i w mieście też się nie dusze. Na tabliczce mam 0.50 czyli z tego co poczytałem to mam mieć ten filtr. Ale zaglądne jeszcze pod auto i sprawdze. Dzięki

Edytowane przez zbyszek670
usunąłem cytowanie ostatniego postu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię - nie jestem ekspertem od diesla, więc mnie uświadomcie .. DPF jest po to aby auto spełniało podwyższoną normę jakości spalin - tak czy nie ?? W takim razie jak oszukuje się diagnostę demontując go ??

http://pl.wikipedia.org/wiki/DPF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa silniki gdzie z dpfem i bez spelniaja norme eur4, ale i takie ze tylko z dpfem...

dpf jest po to by ograniczyc emisje czastek stalych a na przegladzie w pl bada sie co2...

 

0.5 oznacza ze powinienes miec dpf, a jakby dpf padl i byl zapchany to by byla kontrolka a w najgorszym razie auto by zdechlo...

widocznie jeszcze nie wyczailes wypalania a styl jazdy jest ok, albo ktos wczesniej wycial go...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej8284

Też miałem taką myśl że jest wycięty, ale autko mi nie kopci .... no może jak mu nagle depne to puści małą chmurkę. Za około tydzień będę u mechanika to mi go sprawdzi

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyciętym i usuniętym programowo filtrze DPF, po podłączeniu interfejsu diagnostycznego powinien pokazywać zapchanie jego zawsze 0%. W innym przypadku kiedy są jakieś wartości oznacza ze go posiadasz, lub też elektronika (przeprogramowanie ECU) zostało źle zrobione. Co do diagnosty, przy przeglądach, u nas nie sprawdzają czy posiadasz filtr czy też nie. W przypadku disla ważne jest aby nie kopcił. Wiec jeżeli wszystko masz sprawne w aucie i nie posiadasz filtra to kopcić nie będzie. Według naszych przepisów, ważne jest aby auto spełniało normę emisji spalin EU2.

 

Jak wejdziesz do kanału spójrz czy posiadasz puszkę na układzie wydechowym, jeżeli przed i za nia wychodzą rurki to znaczy że go posiadasz. Spójrz jeszcze czy na puszcze nie ma widocznych nie oryginalnych spawów. Jeżeli coś takiego znajdziesz to znaczy że puszką była rozcinana w celu wywalenia wkładu, czyli filtra DPF na 99% nie posiadasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności