Skocz do zawartości

Spalanie Astra f 1.4 16v


Gość wawa21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wawa21

Witam wszystkich

 

Od Grudnia posiadam astre f z silnikiem x14xe. Jest to mój pierwszy samochód. Mam pytanie do posiadaczy takiego modelu ile wam spalają wasze autka? Ja jeżdze 80% trasa 20% miasto i średnie spalanie mam w okolicach 7,5 l/100km jeśli jeżdzię tylko w mieście spalanie wyności ponad 10 l/100km Wydaje mi się że jak na 1.4 to trochę dużo. Auto będów nie wywala, kable i świece wymienione. Może dajcie mi jakieś rady na jakich obrotach jeżdzić, kiedy zmieciać bieg?. Mój styl jazdy to zmiana biegów 2,5- 3,0 tysiące obrotów.Może to za nisko bo max moment jest przy 4000 tysiącach.

Dzięki za zainteresowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pietrii

Według mnie za wysoko przy 2,5 juz powinieneś zmienić bieg. Choć to już żadna przyjemność z jazdy ;p

 

A co do momentu obrotowego to jak będziesz jeździł do 4000tyś. obr. to będziesz jeździł z największą mocą auta ale spalanie rośnie a nie maleje ! ;]

Edytowane przez Pietrii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrII

Witam,

 

Spalanie Twojego autka jest wysokie. Jezdzilem Astra F z silnikiem 1,6L 8V (71KM) i na trasie (autostrada) przy spokojnej jezdzie (120 - 140Km/h) silnik potrzebowal 5,6 - 7,0 L/100Km. Rekordem moim bylo przejechanie tym autem dystansu 875Km na jednym zbiorniku... na stacji okazalo sie, ze mialem jeszcze 2,5L w baku :).

Pozniej byla Astra F 1,6 16V (101KM)i na podobnych trasach i zblizonych (ale troche wyzszych predkosciach spalala okolo 1 - 1,5L wiecej jako iz byla to karoseria w Kombiku.

Obecnie jest Astra G z silnikiem 2,0 16V (136KM Kombi z automatyczna skrzynia)i moja srednia z miasta (50%), zwyklych drog (10%) i autostrad (40%) po przejechaniu okolo 8.000 - 10.000Km wynosi 8,9L/100Km.

Skrzynie biegow (ich przelozenie) w Astrach F pozwalaja na oszczedna jazde, silniki Opla 16V lubia krecic wysoko ale nie znaczy, ze musisz gwaltownie rzucac cegle na pedal gazu i swkazowke obrotomierza stale trzymac na 12:00 :).

Nie mam jednak pewnosci czy wysokie zapotrzebowanie silnika na paliwo jest tylko ciezarem Twojej stopy spowodowane czy tez jakas usterka.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez PiotrII

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wawa21

Dzięki za odpowiedz. Czekam jeszcze na opinie kogoś z x14xe ile mu pali.

A jeśli chodzi o usterki to co to może być?

Dodam jeszcze, że zaoserwowałem iż gdy jadę i wrzucę na luz to obroty falują w zakresie 900-1200 stabilizują się dopiero jak się całkiem zatrzymam. Dzieję się tak nie zawsze, czasem gdy się zatrzymam, zgaszę silnik a po ponownym odpaleniu już nie falują, oraz przy zmianie biegów w momęcie wciśnięcia sprzedła podbijają się obroty do góry,natomiast nie dzieje się tak gdy puszczę nogę z gazu odczekam chwilę i wtedy wcisnę sprzegło. Nie znam się na mechanice ale to pewnie podwyższa spalanie. :)

pozdrawiam

Edytowane przez wawa21

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mansonik

Witaj,

 

Mam Astrę z tym samym silnikiem - x14xe, i mam podobne spalanie. Chociaż w trasie zszedłem poniżej 7 litrów, nie jeżdzę za często w trasy i generalnie w czasie codziennego użytkowania auta w mieście mam spalanie około 10l/100km. Taki już urok tego silnika, ani to nie ma mocy ani nie jest ekonomiczne. w 1.6 lub 1.8 byś miał najprawdopodobniej mniejsze spalanie niż w tym 1.4. Szkoda że sam nie wiedziałem tego zanim kupiłem samochód.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Spalanie to teraz mniejszy problem, Astra zaczeła strasznie kopcić na niebiesko :cry: oleju zużywa 0,8 litra na 1000km. Najprawdopodobnie poprzedni właściciel przed sprzedarzą zalał ją olejem mineralnym, i jak ja jaj zmieniłem na pół syntetyk to się rozszczelniło... Mechanik powiedzał mi , że w tym silniku nie wolno stosować minerala, a remont jest nie opłacalny. Masakra ten x14xe to niezła kaszana.... Dodam , że mam 218000 przebiegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności