Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem po dłuższym postoju


Gość darpati

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darpati

Witam wszystkim.Jestem tutaj nowy i chciałbym poruszyć dwa tematy.Posiadam Omcię od trzech lat.Mam następujący problem.Gdy samochód stoi dłużej niż godzinę ,pięć ,dzień itd jak zapalam to muszę kręcić silnikiem kilkadziesiąt sekund zanim zapali.Wtedy odpali ale zapala się żółta kontrolka elektroniki ,wtedy zgaszę i za następnym razem odpala momentalnie i już nie ma problemu. I tak jest codziennie za każdym razem jak postoję dłużej jak godzinkę.Czym to może być spowodowane.? dzisiaj sprawdziłem kody błędów i wyskakuje (10 mrugnięć -3mrugnięcia-4 mrugnięciz i znowu 10) i tak w kółko to samo.Według mnie to czujnik wałka rozrządu -ja przez 3 lata jeżdżenia Omcią już wymieniałem go ze 4 razy a ostatnio zamontowałem oryginał Siemensa. Czy to może mieć wpływ na takie odpalanie czy to może coś innego,nie wiem może pompa albo filter paliwa.Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy odpali ale zapala się żółta kontrolka elektroniki

sory kolego

ale wystarczy juz tematow o zapalonej kontrolce na forum

o bledzie 0340 tez jest od groma

nie zawsze czujnik jest winny

czasem wtyczka albo okablowanie

o wadliwej partii czujnika siemensa tez juz pisalismy

 

temat zamykam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności