Skocz do zawartości

tarcze hamulcowe i klocki - jakie firmy polecacie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przyszedł czas, aby wymienić u mnie TYLNE tarcze i klocki hamulcowe. W tym miejscu pojawia się moje pytanie: jakich marek polecacie poszczególne elementy?

 

Wiem, że temat był już opisywany. Wiem, że fabrycznie montuje się części ATE ze znaczkiem GM, wiem że dobre są BOSCH (miękkie i nie tną tak tarcz jak np. TRW). W tym miejscu moja wiedza się niestety kończy. Będe wdzięczny za wszelkie sugestie. A wątek zakładam dlatego, że od czasu innych postów dotyczących tego tematu minęło trochę czasu, więc może ktoś z Was jest bogatszy o jakieś doświadczenia / wiedzę, którą chętnie ze mną i z innymi forumowiczami się podzieli...

 

Tak nawiasem mówiąc mam możliwosć kupna u znajomego w sklepie tarcz BREMBO i klocków TRW za cenę równo 300zł. Myślicie że warto się skusić?

 

Czy jednak lepiej kupić komplet tarcze/klocki ATE? Bo z tego co widzę wiekszość opinii jest przychylna tej firmie?

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz_760301

Ja jedynie mogę Ci polecić ATE/ATE - brak jakichkolwiek pisków i dobra modulacja hamowania, nie brudzą alumów.Innych nie używałem. Klocki wytrzymują (jak na razie) 50 tyś km - tarcze są od nowości czyli ok 170 tyś km.

Edytowane przez Mariusz_760301

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam też teraz będę wymieniał przód i tył, jestem zdecydowany na ATE. dzwoniłem do jednego ze sklepów internetowych i podali mi tak:

przód:

tarcze 464 zł + klocki 160 zł

tył

tarcze 260 zł + klocki 115 zł

styk 46 zł.

czy to jest dobra oferta czy mam szukać dalej??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

witam też teraz będę wymieniał przód i tył, jestem zdecydowany na ATE. dzwoniłem do jednego ze sklepów internetowych i podali mi tak:

przód:

tarcze 464 zł + klocki 160 zł

tył

tarcze 260 zł + klocki 115 zł

styk 46 zł.

czy to jest dobra oferta czy mam szukać dalej??

 

Cena normalna - średnia allegrowa

 

Poszukaj jeszcze całych kpl (przód tył - tarcze + klocki) - można je znaleźć taniej

Edytowane przez Mariusz_760301

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

i znalazłem taniej . komplet za 930zł oczywiście ATE.

pozdrawiam

 

Zagadaj do sprzedawcy czy 100 zł by nie opuścił.

Na Allegro - widziałem kpl. za 860 zł - na 5 śrub tylko nie do tego typu silnika - trzeba by to było jeszcze zweryfikować bo być może by pasowały.

 

Generalnie mając taki grosz do wydania trzeba się trochę potargować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jakie jest wasze zdanie na temat tarcz oraz klocków Zimmermann ?

Jesteśmy przedstawicielami tej marki i interesuje nas wasza opinia.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czeka mnie wymiana tarcz i rozgladam sie teroche...

Znalazlem dobre opinie o tarczach i klockach Steinhof

polska firma - choć nie wiem gzdie produkowane...

Podobno ida na pierwszy montaz do Fiata

 

Dośc chwalone na forum Passata - podobno nie ustepuja niczym ate i innym markowym a cena bardzo przyzwoita...Znalazłem kpl na przod z klockami za 228zl..

Może ktos potwierdzi albo polecie cos innego w klasie budżet - bo na ATE mnie teraz nie stac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności