Skocz do zawartości

tarcze hamulcowe i klocki - jakie firmy polecacie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak,MIKODA to szajs,przerabiałem w SEACIE...BREMBO już lepiej,choć bez rewelacji...w ASTERCE nie kombinowałem tylko założyłem komplet ATE(tarcze+klocki),jak na razie nie miałem powodów do narzekań... :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość skinek1991

oj muszę się tutaj wtrącić bo kolega wyżej bluźni!!!:PP

 

Niecały rok temu zamontowałem zestaw tarcz MIKODA + klocki TRW Lucas i jest gitarka!!

Wszystko się równo zciera wczoraj nawet przymierzałem alusy i oglądałem sobie miodzik:]

 

Jak ktoś ma nieco większy budrzet to MIKODA GT :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKODA za tę niską cenę jest wystarczająca. Jeśli chodzi o polskie produkty jak już rozmawiamy, to zaryzykowałem i kupiłem klocki Steinhof - nazwa niemiecko brzmiąca, ale to polski producent, którego klocki stosuje ASO Fiat. Cena bardzo dobra (na allegro kupiłem taniej niż na stronie producenta) i jakość naprawdę przyzwoita, do tego hamują bez zarzutów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość karola44-81

Ja nie mam złego zdania na temat Mikody.

 

Jak jeszcze była u nas Omega A to właśnie jakieś 10 lat temu założone były tarcze mikoda- Pamiętam pudełko bo sam je zakładałem. Były to tarcze pełne. Autem przejeździliśmy 10 lat z czego jakieś 7 właśnie z tarczami Mikoda. 2-3 kompletów klocków na nich poszło.

 

Hamowało to pięknie- o ile vacumpompa działała :).

 

Potem kupiłem Astrę. Hamulce od razu robiłem i dostałem jedynie jakieś tarcze na szybko. Działały dobrze przez 5 lat. Tylko raz z wtedy zmieniłem. Chyba Hart to były. Oczywiście wentylowane. Wtedy klocki Tomex- po jakimś czasie musiałem wymienić klocki- szorowały strasznie. Następnie jakieś no name ( nie pamiętam producenta) klocki ok 4 lat na nich jeździłem. Przed sprzedażą Asterki wymieniłem tym razem świadomie klocki Remsa kupiłem. Jak dla mnie stosunek cena/ jakość klocków Remsa- rewelacja.

 

I Astrę pchnąłem , a na jej miejsce kupiłem Citroena. Też postanowiłem zmienić komplet na przodzie. Tym razem priorytetem była cena. Szukając doszedłem do wniosku, że postawię na polskie produkty. I wyszło- Mikoda+Steinhof.

 

Obecnie w tej chwili po wymianie przejechane jest ponad 6000 km. Strach hamulca depnąć, mocniejsze depnięcie powoduje stawanie dęba samochodu. Bardzo, ale to bardzo dobrze hamuje Mikoda ze Steihofem. Klocki są miękkie i widać, że pylą.

 

Nawet nie ma co porównywać hamulca wszelkich Opli , którymi jeździłem do hamulca w obecnym Citroenie. Tu hamowanie to czysta przyjemność. Ale zapewne jest to sprawą całego układu hamulcowego.

 

Brat jakieś pół roku temu także zmieniał przód w Passacie. Też chciał coś nie bardzo drogiego, a raczej skutecznego. Na allegro kupiliśmy Brembo+Remsa. I dziś wiemy, że był to bardzo dobry zakup.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zamierzam kupić klocki Textar, co myślicie o tej firmie? Jedno jest pewne ,że droższe od bosch i TRW a jak w praktyce , jeździ lub jeździł ktoś z Was na Textar?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość fabianp

Witam,

Przyłączę się do postu.

Co myślicie o takim połączeniu do Astra G 1,6 16v 1999r ??

Tarcze firmy Bosch

Klocki firmy Lukas

 

Taką propozycję dostałem z warsztatu.

 

Mam jeszcze tańszą ofertę na ATE. Za cały komplet klocków i tarcz zapłacę 380zł.

 

Co wybrać??

 

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komplet Jurida i jest ok .Klocki są miętkie bo już po 40 tyś się kończą ,pewnie zostało im jakieś 7-10 tyś km.Strasznie brudzą alusy :zalamany: . Jazda mieszana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności