Skocz do zawartości

Brak mocy !


Gość gadom80

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gadom80

Witam ! Mam problem z moja omegą a w sumie kilka problemów 1. Piszczy mi pompa paliwa ale nie zawsze bo co ciekawe to najczesciej zaczyna piszczec jak wleje wiecej jak ok 15 litrów oraz gdy robi sie goraco na dworzu i od tego zaczynaja sie cyrki z silnikiem a wiec nie wkreci sie wiecej niz 2 góra 2,5 tys w czasie jazdy dostaje zamułe szarpie az zgasnie po odczekaniu 15 / 20 min zapala . Na postoju wkrece go do odcinki bez problemu czy to juz pompa do wymiany? 2.Nie dziala mi wskaznik temp. cieczy zanczy wskazówka skacze jak chce albo lezy całkiem i tu moje pytanie ktory czujnik wymienic bo z tego co wiem to sa z 2 lub 3 i czy to ma jakis wpływ na prace silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nie dziala mi wskaznik temp. cieczy zanczy wskazówka skacze jak chce albo lezy całkiem i tu moje pytanie ktory czujnik

Czujniki temperatury są dwa:

jedno pinowy - na wskaźnik, sprawdź może wtyczka jest luźna

dwu pinowy - na komputer silnika

Znajdziesz je po prawej stronie pomiędzy cewką a z zaworem EGR.

Co do problemu to powinieneś najpierw podpiąć pod kompa i zobaczyć jakie są błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gadom80

Czujniki temperatury są dwa:

jedno pinowy - na wskaźnik, sprawdź może wtyczka jest luźna

dwu pinowy - na komputer silnika

Znajdziesz je po prawej stronie pomiędzy cewką a z zaworem EGR.

Co do problemu to powinieneś najpierw podpiąć pod kompa i zobaczyć jakie są błędy.

 

No we wtorek moze uda mi sie podpiac kompa a czy uszkodzona pompa pokaze bład na kompie bo słyszałem ze pompa nie wywala błedu aha a kontrolka silnika ma spalona zarówke wiec nie widze co i jak normalnie dramat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju wkrece go do odcinki bez problemu czy to juz pompa do wymiany? 2.Nie dziala mi wskaznik temp. cieczy zanczy wskazówka skacze jak chce

 

Jak sobie tak pompa piszczy w czasie jazdy , to raczej do wymiany . Najprawdopodobniej daje za słabe ciśnienie na listwę paliwową (czasem zaworek zwrotny na listwie szwankuje).

Co do czujnika , to tak jak pisał Kacper , musisz namacać pojedyńczy kabelek z wsuwką i założyć na ten grzybek CZUJNIK TEMPERATURY WODY OPEL ASCONA ASTRA CALIBRA

Sama pompa jako taka nie sygnalizuje błędu . W zależności od sterownika moze być sygnalizowana awaria przekaźnika pompy , problemy z napięciem typu zwarcie do masy , plusa.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gadom80

Jak sobie tak pompa piszczy w czasie jazdy , to raczej do wymiany . Najprawdopodobniej daje za słabe ciśnienie na listwę paliwową (czasem zaworek zwrotny na listwie szwankuje).

Co do czujnika , to tak jak pisał Kacper , musisz namacać pojedyńczy kabelek z wsuwką i założyć na ten grzybek CZUJNIK TEMPERATURY WODY OPEL ASCONA ASTRA CALIBRA

 

Tez podejrzewam ze słabe cisnienie daje pompa jak na postoju dam jej po garach to sie wkreca ale jak ma obciazenie w czasie jazdy to za malo paliwa daje a co do czujnika to musze go w tygodniu namierzyc gdzie sie to znajduje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gadom80

Tez podejrzewam ze słabe cisnienie daje pompa jak na postoju dam jej po garach to sie wkreca ale jak ma obciazenie w czasie jazdy to za malo paliwa daje a co do czujnika to musze go w tygodniu namierzyc gdzie sie to znajduje

 

Pompe wymieniłem moc wrócila ale mam jeszcze walnieta sonde lambde oraz czujnik wentylatora w chłodnicy .Mam pytanie gdzie znajde czujnik który daje sygnał na wskaznik temperatury ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności