Skocz do zawartości

Tabliczka znamionowa astra H 1.7cdti 80KM


Gość Marek_rr5

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Astre H 1,7 CDTI na przeglądzie okazało się że nie mam nakleiki tz. tabliczki znamionowej. Czy mógłby mi ktoś doradzić jak najlepiej to załatwić i prosiłbym o podanie wartości na tej tabliczce chodzi mi o wartości mas które powinny się tam znajdować. Co może być powodem zniknięcia takiej tabliczki auto nie było bite.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być powodem zniknięcia takiej tabliczki auto nie było bite

Jesteś tego pewien?

Gdzie diagnosta jej szukał?

Dla mnie samochód był bity albo "przebity".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajna fure kupiles

naklejka musi byc

jak jej nie ma to albo przeszczep albo po ostrym dzwonie w bok

o nabicie numerow czyli zastepczej tabliczki

powinienes zapytac goscia w stacji diagnostycznej

on powinien powiedziec gdzie z tym isc

zapewne do wydzialu komunikacji w swoim miescie

to na poczatek

 

osobiscie oddalbym auto tam gdzie zakupiles

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przeglądzie okazało się że nie mam nakleiki tz. tabliczki znamionowej.

 

Nie jestem specem od diagnostyki , ale w dow. rej jest wbity nr VIN ( ten po stronie pasażera - nie pamiętam czy w astrze jest w podłodze , czy miedzy fotelem a drzwiami). Jak by tego nie było , to bym sie martwił , ale brak blaszki na karoserii , to mi wygląda na fanaberie diagnosty ( jak z papierem legalizacji butli na lpg ). Inna sprawa , że brak takiego detalu , od razu kojarzy się z koszmarnym dzwonem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najlepiej to załatwić

 

Z autkami amerykańskimi często sa problemy , ale okazuje się , że tabliczka to wcale nie jest wielki problem

Ostatecznie można w wydziale komunikacji złożyć wniosek o nadanie cech identyfikacyjnych i z decyzją wydziału spowrotem do diagnosty, niech Ci wyrzeźbi tabliczkę - to w przypadku, gdybyś z różnych powodów nie miał tej naklejki na ramie drzwi.
Ja w moim miałem podobny problem podczas rejestracji. Musisz iść do wydziału komunikacji i tam dostaniesz jakieś pismo. Później do diagnosty i on nabija tabliczkę na miejscu. Musisz zapłacić za nią chyba 30zł. W wydziale kom. powiedzą Ci wszystko. Na jaki numer konta itd. itp.
Źródło Grand Cherokee WK/ Commander XK - [WK 3.7] Brak tabliczki znamionowej - problem z przeglądem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od diagnostyki , ale w dow. rej jest wbity nr VIN ( ten po stronie pasażera - nie pamiętam czy w astrze jest w podłodze , czy miedzy fotelem a drzwiami). Jak by tego nie było , to bym sie martwił , ale brak blaszki na karoserii , to mi wygląda na fanaberie diagnosty ( jak z papierem legalizacji butli na lpg ). Inna sprawa , że brak takiego detalu , od razu kojarzy się z koszmarnym dzwonem.

 

Z autkami amerykańskimi często sa problemy , ale okazuje się , że tabliczka to wcale nie jest wielki problem

 

Vertix jeśli nie wiesz lub nie jesteś pewien to nie pisz i nie rób zamętu.

Poczytaj Dział III, rozdział 2.

http://www.krbrd.gov.pl/prawo/prawo_krajowe_r_war_techn_poj.htm

Dział III, rozdział 1 (art 66a)

http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-20-czerwca-1997-r-prawo-o-ruchu-drogowym/

 

Marek_rr5 tam masz odpowiedź co należy zrobić

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozdział 3 (art 66a)

 

Fajnie , tylko że tu piszą o autkach kradzionych , rozbitych , licytowanych i ani słowa o nabytych bez durnej blaszki.

Za to tu jak zwykle ustawodawca przeczy samemu sobie

3a. Pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać nadane przez producenta, z zastrzeżeniem art. 66a, cechy identyfikacyjne:

 

1) numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ' ramy;

Oczywiście słyszałeś o terminie "lub czasopisma". Więc może niech chłop pójdzie do wydziału komunikacji po papier i będzie miał problem z głowy :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani słowa o nabytych bez durnej blaszki.

Dział III, rozdział 2

 

Nie przeczytałeś całości!

 

" ZAŁĄCZNIK Nr 4

 

WYMAGANIA DOTYCZĄCE TABLICZKI ZNAMIONOWEJ

 

§ 1. Tabliczka znamionowa powinna być umieszczona przez producenta albo przez jego upoważnionego przedstawiciela. W przypadku braku tabliczki znamionowej mają zastosowanie odrębne przepisy o tabliczce zastępczej.

 

§ 2. 1. Tabliczka znamionowa powinna być trwale przymocowana w widocznym i łatwo dostępnym miejscu na części, która nie daje się łatwo usunąć lub wymienić. Powinna ona podawać w sposób czytelny i nieścieralny informacje w następującej kolejności: ..."

 

To że jej nie ma świadczy o:

1)element na którym była naklejona (w tym przypadku jest to naklejka) został wymieniony lub był naprawiany

2)została celowo zerwana, wiadomo w jakim celu.

 

Za to tu jak zwykle ustawodawca przeczy samemu sobie

A to co!

 

"DZIAŁ III

Pojazdy

 

Rozdział 1

Warunki techniczne pojazdów

 

Art. 66

5. Minister właściwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrami właściwym do spraw wewnętrznych oraz Obrony Narodowej określi, w drodze rozporządzenia, warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia."

 

Czyli patrz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności