Skocz do zawartości

Problem z ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy, także nie wiem czy ten temat został już poruszony.

Posiadam Opel Meriva 1.4 Benzyna 2011. Od bardzo dawna mam problemy z ABS. Mianowicie na desce rozdzieczej pojawily sie lampki od ABS, trakcja, itd. Auto jezdzi dobrze bez zadnych problemow na ktore ABS mogl miec jakiś wpływ. Wymieniłem dwa sensory ABSu z przodu oraz lozysko w lewym przednim kole. Po usunieciu bledow auto przez dwa dni po wymianie czesci nie pokazywalo bledow na desce. Dopiero kiedy padal deszcz i wilgoc naszla problemy zaczely wyskakiwac ponownie. Sprawdzilem ponownie pod maska pompe ABS i wtyczke. Okazalo sie ze zbiornik od plynu chlodniczego byl lekko pekniety i caly plyn skapywal na wtyczke od pompy. Zbiornik zostal wymieniony a wtyczka wyczyszczona i wyszuszona. Niestety bledy nadal zostaly po kilkukrotnym usuwaniu ich poprzez podpiecie pod komputer. Na dzien dzisiejszy mam lapki od tracji, ABSu, wspomagania oraz recznego hamulca ktore nie da sie usunac. 

 

Prosze o jakas pomoc lub podpowiedz poniewaz auto zbliza sie do przegladu a nie potrafie usunac usterek. Dodam ze wszystkie powyzsze sprawy zostaly wykonane przez mechanikow oraz ostatni mechanik podpowiedzial ze musze wymienic pompe ABSu ktora kosztuje krocie.

 

Auto jest z Wielkiej Brytani.

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził wiązki elektryczne (zwłaszcza że błąd się generuje jak jest mokro) - a jeżeli jednak pompa to zawsze jest opcja regeneracji.

Może to coś ci pomoże - https://allegro.pl/oferta/pompa-abs-opel-corsa-d-meriva-8629856781

Natomiast możliwe że płyn dostał się do pinów w pompie i tam jest problem albo do elektroniki.

Na "YT" są filmiki jak samemu coś naprawić w pompie ABS.

A tak z drugiej strony to przy pompie ABS jest też ważne żeby znać jej symbol i nr katalogowy bo możesz kupić nową i może nie zadziałać jak powinna.

Poza tym temat przenoszę bo raczej nie ma nic wspólnego z silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno sie da. Tylko sadzilem ze problem lezy w samej elektryce samochodu. Na poczatku problemow wyskoczyly tylko kontrolki od ABS i trakcji i inne zwiazane z ABS kontrolki. Po wymianie sensorow bledy daly sie wykasowac po podlaczeniu do komputera. Teraz nie da sie wogole wykasowac oraz wyskoczyly inne bledy jak wspomaganie kierownicy (chociaz dziala bez zarzutu), automatyczny reczny (trzeba teraz przetrzymac ponad 5 sekund zeby sie zalaczyl), kontrolka od drzwi (lub szyby automatycznej). Dodam ze migacze z przodu i tylu szaleja oraz stop po prawej stronie wogole nie dziala. Blad 25,26,27,28 od migaczy oraz blad 68.

 

Jeszcze mam pytanie odnosnie tej pompy jak to wyglada. Co potrzebuje zeby kupic nowa oraz czy trzeba ja jakos programowac ?

 

Dzieki za porady 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Merive B - tutaj jest trochę więcej elektroniki i tak się zastanawiam czy problemów nie robi skrzynka bezpieczników albo akumulator, może być też problem z wiązkami elektrycznymi.

Tutaj chyba by się przydał dobry elektromechanik a nie zwykły mechanik samochodowy z komputerem diagnostycznym.

A może być też słaby styk na klemach akumulatora - trudno tak coś doradzić na odległość.

Jeszcze bym się wstrzymał z zakupem pompy abs.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 7.01.2023 o 22:35, nitka04 napisał:

Mam identyczny problem  z merivą b , czy mogę prosić o info jak skonczyła się sprawa , będę b.wdzięczny .506023876

I co - czy sprawdziłeś coś z tego co było wcześniej pisane.

Chociaż byłeś i sprawdzałeś na komputerze diagnostycznym co może być przyczyną problemu - z Wysp raczej do ciebie nikt nie zadzwoni.

A tak na marginesie - jeżeli pompa ABS - to z prawnego punktu widzenia  używka nie wchodzi w grę, a nówka kosztuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności