Skocz do zawartości

1.6 16V Z16XEP Easytronic 2008 - przygasanie świateł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie proszę o wyrozumiałość, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

 

 

Temat przewodni: Mam problem z przygasającymi wszystkimi światłami / podświetleniami w kabinie podczas zmiany biegów.

 

Przedstawiam dotychczasowe poczynania:

1. Wymieniony pasek wielorowkowy;

2. Wymieniony olej silnikowy i wszystkie filtry;

3. Wymieniona cewka (zespolona);

4. Wymieniony czujnik dolotowy powietrza;

5. Wymieniony regulator napięcia;

Rozrząd wymienię w najbliższym czasie, gdyż jest jeszcze w dobrym stanie (brak pęknięć, luzów oraz wyraźne widoczne napisy).

Nadmienię, że po wymianie regulatora napięcia problem troszkę się zmniejszył i nie jest już tak upierdliwy, ale nadal występuje. Zmniejszenie upierdliwości polega na mniej widocznych zmianach natężenia oświetlenia. Sprawdzałem połączenia masy, jednak nie zauważyłem jakichkolwiek problemów. Nadmienię również, że wszystkie ww. części były nowe i oryginalne. 

Dodam jeszcze, że zamontowałem tempomat, sam go aktywowałem i DZIAŁA :)

Proszę o podpowiedzi.

Wnioskuję również o założenie dodatkowego działu dotyczącego skrzyni Easytronic (lub podział na rodzaj skrzyni po typie silnika), co z pewnością takim jak ja znacznie skróci czas przeszukiwania forum.

Edytowane przez XWRJJX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygasanie świateł raczej pasuje do elektryki nie do silnika.

Przeniosłem

Ja bym sprawdził podczas jazdy z podpiętym komputerem diagnostycznym jak pracuje napięcie w aucie podczas tych przygasań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam ten problem od 2 lat ale nic z tym nie robiłem... sprawdź jeszcze czy akumulator ma taką moc jak powinien mieć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Podmieniłem akumulator z 55Ah na 61Ah prąd rozruchu 580A. Niestety zmiany nie odczułem. Na szczęście kolega mi go użyczył i nie musiałem kupować. Nie zmienia to jednak faktu, że nie uniknę wymiany na nowy gdyż producent zaleca minimum 63Ah i minimum 600A dla rozruchu. 

Sprawdzę jeszcze parametry zgodnie z postem adam1954 i dam znać co się działo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Ponownie. Przepraszam, że tyle czasu zbierałem się z odpowiedzią, ale zarobiony byłem. W załączeniu przekazuję wykres napięcia. Kolor zielony to napięcie alternatora (ładowanie), czerwony to 12V we wnętrzu samochodu. Widoczne spadki napięć to redukcje z biegu 5 do biegu 1. Proszę o wnioski...

WhatsApp Image 2019-01-24 at 15.39.18.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to było robione.

Nie wiadomo czy to są przekłamania programu.

 

Ale spadanie napięcia w module nie świadczy dobrze.

Ono ogólnie u ciebie  jest niższe.

Więc sprawdziłbym styki i masę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do badania wykorzystałem program Torque oraz Vgate iCar 2 ELM327 WIFI OBD2.

Czy były przekłamania? W to wątpię, gdyż zrobiłem parę kółek i za każdym razem podobne wyniki.

Przy najbliższej okazji sprawdzę jeszcze raz styki i dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temat do zamknięcia. Rozwiązanie znajduje się w drugim poście poniżej załączonego problemu...

 

Edytowane przez XWRJJX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności