Skocz do zawartości

Skrzynia F23-wymiana


Gość linda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczów,

Padła mi skrzynia do Astry G 2.0 DTI 16v 101 km 2001 r(Y20DTH)..Oznaczenie skrzyni to F23 SB(3,63 przełożenie główne).

CZy mogę zastąpić ją od Zafiry A o tym samym kodzie silnika(y20dth) i skrzyni(f23wr) a innym przełożeniu głównym tzn. 4,17

lub od astry G o kodzie silnika X20dtl i także skrzyni f23wr o przełożeniu 3.84.

Zgodnie ze stroną

wydawałoby się że przełożenia poszczególnych biegów są takie takie same.Jednakże główne są podobne.

Czy mogę śmiało zakładać tą skrzynię,jak wpłynie to na użytkowanie,jakie będą odczuwalne różnice i czy licznik nie będzie przekłamywał.

Bardzo dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna taka zalozyc. licnzik bierze predkosc z kola przedniego lewego wiec moze nawet w aucie nie byc silnika ani skryzni a na lince bedzi epokazywac predkosc prawidlowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "wesol" za odpowiedź

Powiedz mi jeszcze czy skok z przełożenia głównego z 3.63 na 3.84 bądź 4.17 wpłynie na biegi przy tym silniku.Będą one znacznie krótsze czy raczej różnica będzie niezauważalna.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ale jak to się ma do przełożenia głównego.3.63 to nie to samo co 4.17.Tutaj przełożenia poszczególnych biegów defacto muszą być krótsze skoro główne jest inne pomimo że skrzynia jest WR

Czy sprzęgło nie będzie bardziej obciążone mechanicznie a biegi minimalnie krótsze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego nie rozumiesz

jesli wsadzisz zamiasz CR WR bedziesz mial dluzsze biegi

czyli na kazdym bedziesz sie mogl dluzej rozpedzac

stracisz na dynamice ale zyskasz na predkosci maksymalnej

sprzeglo bedzie obciazone tak samo

skoro obie skrzynie sa od diesla to ja nie widze problemu z montazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą krótsze biegi. Wszystkie Astry G Y20DTH miały skrzynie WR (wide ratio), a SB to jakiś "alpha code". Ja również mam SB, a były jeszcze AG i AB, ale wszystkie mają przełożenie 3,63.

Zafiry A z Y20DTH i X20DTL mają F23wr o kodach SJ, AK, AJ i przełożenie 4,17.

Astry G z X20DTL miały również F23wr SA o przełożeniu 3,84.

 

Ja bym na twoim miejscu tą z zafiry sobie odpuścił, ewentualnie ta z X20DTL, ogromnej różnicy nie będzie, ale jednak zawsze.

I wszystkie skrzynie F23wr mają takie same przełożenia na poszczególnych biegach, różnią się jedynie przełożeniami głównymi.

 

Te nieduze roznice mysle z enie beda mialy znaczenia. Mzna zalozyc taka skrzynie i smigac.

0,54 w przełożeniu głównym to nie jest duża różnica? Jadąc 100km/h będzie miał jakieś 2500 obr/min, mnie by szlag trafił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie podawal 0.54 przelozenia wiec ja tam nie widz eproblemu no moze niech sie trzyma tych najnizszych 0.36 i 0.38 i bedzie git. Ja mam w sharanie 6 biegów i powiem szczerze ze nie ma gdzie tej 6 wbić. I tak mam predkosc maxymalna na 5 biegu a nie 6. Zreszta to tak tez nei dziala ze wieksz eprzelozenie to wieksza predkosc maksymalna. O predkosci max decyduje w glownej mierze moc i to jeszcze rozlozenie tej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności