Skocz do zawartości

Skrzynia F23-wymiana


Gość linda

Rekomendowane odpowiedzi

0,54 to różnica w przełożeniu pomiędzy oryginalną skrzynią jaką miał, a tą od zafiry.

I tu nie chodzi o prędkość maksymalną, ale o komfort jazdy, bo przyjemniej jedzie się te 100 km/h w trasie z prędkością obrotową 2000/min gdzie praktycznie nie słychać silnika, niż 2500/min, pomijając już kwestię wyższego spalania.

Edytowane przez pablo13sty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie.

O to właśnie chodziło ,jeśli przełożenie poszczególnych biegów będzie takie same to jestem spokojny.Pewnie te główne jest mniej istotne.

Więc wybór padnie na X20DTL.Dziękuję Wam za poświęcony czas

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam padła mi skrzynia biegów w astrze G 2.0 dth skrzynia f23 WR  AB wstawilem od astry G 2.0 DI f23 WR SB sprzegło dwumas docisk został  obecny bo jest świeży widac  w skrzyni co wlozylem podmieniłem wysprzeglik ktory mialem w starej skrzyni złożyłem wszystko do kupy i brak sprzegła( wcześniej bylo wzorowe)  po odpowietrzeniu  sprzęgło pojawia się na końcu pedała ale tak że samochod nie rusza. Podmieniłem wysprzeglik bo wizualnie bylo widac ze skrzynia od DI ma mniej tego wałka prowadzacego A w dth sporo więcej co to moze byc czy wina leży w wysprzegliku katalogowo do DI DTH Idą te same wysprzegliki czekam na rade

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wałek główny ze skrzyni w co wchodzi? I co rozsprzęgla skrzynie z silnikiem? Tarcza, jeśli wałek jest za krótki to nie wchodzi i nie opiera się na tarczy. Tarcza wszystko zespala dzięki dociskowi i DM. Zwróć uwagę na sam kołnierz/dzwon skrzyni może jest głębszy jak w AB i brakuje wałka. Czasem wystarczy przełożyć dzwon i wszystko gra. Jeśli nie uda się to trzeba szukać skrzyni z identycznym oznaczeniem. To tarcza po wysprzęgleniu przesuwa się na wałku głównym skrzyni.

 

Pomiar wałka i dzwonu przed przełożeniem w ciemno nie ma co się bawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F23 WR jest w wersjach AG, AB, SA, SB. Ja u siebie w Vectrze mam skrzynie F40, a jest też opcja z M32. Od M32 są już inne graty, inna DM/tarcza/docisk i wysprzęglik. M32 ma wałek główny na 20 zębów, a F40 na 23 zęby. No i tutaj też u ciebie są jakieś różnice pewnie w całych kompletach. Więc zostawiając kompletne sprzęgło a wymieniając skrzynie z wysprzęglikiem może to nic nie dać. Najlepiej zadzwonić na warsztat gdzie regenerują takie skrzynie może podpowiedzą jakie są różnie. Albo przekopywać internet szukając różnicy budowy skrzyni i całego kompletu sprzęgła. Ja tych danych ci nie potwierdzę ale już sam zauważyłeś różnice w długości wałka głównego a to istotna informacja.

 

Temat podpięty pod skrzynie F23.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dtl szły zazwyczaj skrzynie f18 i tam wtedy był jednomas ale mała tarcza sprzęgłową. Do dth szły skrzynie f23. I tu bywały dwa rodzaje. Skrzynia f23 pod dwumas i skrzynia f23 pod jednomas. Różnica była właśnie w przylgni do której orzykrecasz na trzy śrubki wysprzeglik. To znaczy że skrzynie były z płytką i głęboka przylgnie osadzenia wysprzeglika. Tylko jeśli dobrze pamiętam ta f23 pod zamach jednomasowy bywała tylko w viki b a astry g miały f23 tylko pod dwumasowe koło zamachowe. Masz pewność że ta druga skrzynia nie jest czasem od vectry? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności