Skocz do zawartości

Wycieraczka tylnia -dziwne działanie


Gość Kopernikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo proszę o pomoc w temacie nie działającej wycieraczki tylnej w merivie 1,6 z 2003rIdzie zima i zapewne wtedy się przyda.Wiem ze kilka tematów podobnych już było ale żaden nie miał takich objawów.

Objawy: wycieraczka działa ale zatrzymuje się w dziwnym miejscu nie na krańcowej pozycji ale jak chce pionowo poziomo pod skosem

 

Co już sprawdziłem:

- prąd dochodzi do silnika wycieraczki

- silnik po podpięciu do akumulatora bezpośrednio również działa.

 

Czy w takim układzie znajduje się gdzieś przekaźnik aby go sprawdzić? Jeśli tak to gdzie?

Co jeszcze należałoby sprawdzić? Czy może to być wina przełącznika wycieraczek przy kolumnie kierowniczej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Musisz rozmontować silniczek,

W mechanizmie jest kolo zębate z pierścieniami ślizgowymi. Sprawdź czy blaszki przylegają lub nie są uszkodzone ich styki do pierścieni.

Sprawdź wcześniej czy na jednym z kabli zasilających jest stały plus po włączeniu zapłonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem to już wcześniej Koło zębate w silniczku wyczyściłem mimo iż nie wyglądało żle blażki wszystkie 3 bardzo są mocno odgięte w strone koła aby zapewnić dobry docisk. Więc to nie to.Co do plusta tpoo nie sprawdzałem ale śilniczek na pracy ciągłej działa dobrze tylko ma poroblem z zatrzymaniem się w dobrej pozycji. Zastanawiam się czy w układzie jest jakiś przekaźnik i raczej jest bo go słychać ale nie mogę go namierzyć. Jest zintegrowany w przełącznik wycieraczek czy w podszybiu?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo..

Efektem był zerwany kabel od silniczka w miejscu zamykania klapy po lewej stronie koło zawiasu w tym gumowym ochraniaczu.

Pzdr.

wszelkie powody uszkodzenia czegoś na tyljen klapie z założenia można traktować jak problem z gumowym przewodem przy łączeniu klapy i nadwozia - juz 2 razy naprawiałem - z tym, że od ctr zamka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wszelkie powody uszkodzenia czegoś na tyljen klapie z założenia można traktować jak problem z gumowym przewodem przy łączeniu klapy i nadwozia - juz 2 razy naprawiałem - z tym, że od ctr zamka

witam,

 

mam podobny problem...

 

czyli musze klape rozkrecic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozkręcaj klapy Jak otworzysz bagaznik po lewej u góru zobaczysz gumową osłonkę. Musisz ją wyciagnąć z nadwozia lub klapy . W środku znajdziesz kable , sprawdź który jest uszkodzony , zlutuj ,zaizoluj i powinno być ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie powody uszkodzenia czegoś na tyljen klapie z założenia można traktować jak problem z gumowym przewodem przy łączeniu klapy i nadwozia - juz 2 razy naprawiałem - z tym, że od ctr zamka

Nie do końca.Ja miałem też tak że zatrzymywała się jakieś 5-10cm nad dolnym położeniem.Przyczyna :zacieranie się ośki.Po wyjęciu z klapy całego mechanizmu nawierciłem 2 otworki którymi można wpuścić olej do ośki.Pomogło trochę ale nie do końca.Dopiero wyjęcie oringa uszczelniającego ośkę i przesmarowanie usunęło całkowicie problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Panowie i Panie pytanko.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda cykl pracy wycieraczki tylnej? 

W żony Merivie wycieraczka chodzi jak chce, zatrzymuje się gdzie chce.

Zamówiłem inny używany silniczek i ten też zachowuje się podobnie.

Czyżby też był walnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności